et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased viisid Ukraina snaipritele optikat ja droone

04.09.2023
Autor: Erakogu
Augusti lõpus viisid Kirde maakaitseringkonna kaitseliitlased Ukraina 112. ja 116. brigaadidele vajaminevat varustust, mis soetati MTÜ Slava Ukrainile tehtud annetuste toel.
Kaitseliitlaste eestvedamisel ja MTÜ Slava Ukraini rahastusega soetati erinevaid varustuselemente: näiteks vaatlusseadmeid, kaugusmõõtjaid ja droone, mis toimetati samadele võitlejatele, keda Kaitseliit käesoleva aasta kevadel välja õpetas. Kokku soetati ja anti üksustele üle varustust 100 000 euro eest.

„Tänu meie antud snaipriõppele on meil/Kaitseliidul olemas sidemed Ukraina üksustega, kes sõdivad oma kodumaa vabaduse eest. Neid sidemeid kasutades saame ühelt poolt ka ise targemaks, teisalt teame, millist toetust Ukraina üksused vajavad. Tänud MTÜ Slava Ukrainile ja annetajatele, kelle abil saime oma koostööpartnerite varustust märkimisväärselt täiendada,“ ütles Kaitseliidu peastaabi ülem kolonel Eero Rebo.

Selle aasta jaanuarist märtsini õpetasid Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna instruktorid välja Ukraina snaipreid ja täpsuslaskureid. Koolitati kahe rühma jagu ukrainlasi, kuid samas oli väljaõppeprotsess vastastikune, sest eestlastel oli võimalus õppida ukrainlaste lahingkogemustest.​