et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister Jüri Luik külastas Narva kordonis piiri valvavaid kaitseliitlasi

25.03.2020
Autor: Kaitseministeerium
Kaitseminister Jüri Luik külastas Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna Alutaguse maleva Narva malevkonda, kus ta sai ülevaate koostööst Politsei- ja piirivalveametiga kontrolljoone valvamisel.
Kaitseliit toetab PPA Ida prefektuuri tugevdatud piirikontrolli tagamisel Narva ja Vasknarva kordonites. Lisaks tutvus kaitseminister Narva kordonis kohapeal Kaitseliidu ja PPA ühispatrullide ülesannetega.

 „Veendusin täna, et Kaitseliidus on vabatahtlik vaim väga tugev. Tegutsetakse kontrolljoonel ja vajadusel ka avaliku korra tagamisel, andes nii oma osa kriisi lahendamisse,“ sõnas Luik. „Kaitseliitlaste hinnangul laabub koostöö politseiga väga positiivselt ja valmisolek on tasemel,“ jätkas kaitseminister.

Kaitseliitlased patrullivad koos politseinikega Narva ja Vasknarva kordonites valvates kontrolljoont, abistavad Narva haigla triaažitelgis ja Ida prefektuuri Narva ja Jõhvi teeninduspunktides.

 Praegu on Kaitseliidu poolt politseile ametiabi andmisega seotud Narva malevkonnast kokku ligi 35 kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat. Alutaguse maleva Narva malevkonnas on 225 liiget.

Kaitseliit toetab Politsei- ja piirivalveametit ametiabi korras „Sisepiiril piirikontrolli ja riigipiiri valvamise ajutine taaskehtestamine“ operatsiooni raames 150 kaitseliitlasega. Valitsuse 17. märtsi korraldusega on kaitseliitlased toetamas politseid kuu aja jooksul.