et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseväe ja Kaitseliidu õppus Ussisõnad jätkub maastikul

04.09.2023
Autor: Eduard Iganus
Laupäeval Tapal formeerunud Põhja maakaitseringkonna reservväelastest allüksused alustasid eile väliõpet maastikul, kus võitlejad läbisid relva- ja meditsiiniõppe ning alustasid laskeharjutustega.
„Esmamuljed on head. Varustuse kätteandmine toimus sel korral palju kiiremini, kui kahel varasemal korral, kui mind on õppekogunemisel kutsutud. Varustus on taas oluliselt uuenenud, mis tekitab alati head meelt,“ ütles kapral Kenet Kroon, kes teenis aastatel 2012-2013 aega Kuperjanovi pataljonis.
 
Kroon on üks paljudest reservväelastest, kellest moodustati laupäeval Põhja maakaitseringkonna allüksused, mille juhid kogunesid juba 30. augustil ja läbisid oma värskendusväljaõppe enne reakoosseisu saabumist.    
 
Kapral Krooni sõnul on esimesed kaks päeva on olnud väga tihedad. Juba esimesel õhtul alustasid nad automaadi AK-4, taktika ja ohutuse baasõppest. Eile liikusid üksused Tapa linnakust maastikule, kus jätkati laskeharjutuste ja praktilise meditsiinikoolitusega.
 
„Arvestades seda, et siin on palju mehi, kes pole ammu õppekogunemisel käinud või kes olid ajateenistuses 2000. aastate alguses või isegi varem, on värskendusõpe väga oluline. Ainuüksi varustus on selle ajaga nii palju uuenenud, et selle parimal moel lahinguvalmidusse sättimine vajab aega ja harjutamist,“ ütles kapral Kroon.  
      
Reservväe valmiduse osas on kaprali muljed positiivsed. „Seda on hea meel näha, et mehed on tulnud reservist, vaid paar päeva harjutanud ja juba suudab üksus koostööd teha. Arvestades seda vähest aega, mis me oleme koos olnud, läheb meil libedalt. Hea on, et ei pea nullist alustama, vaid saame kiiresti edasi liikuda järgmise harjutuse juurde,” ütles kapral Kroon. “Eesti on kaitstud, seda võib kindlasti öelda. Selles osas on seis hea.“
 
Ussisõnad on Eesti ajaloo suurim reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine, kuhu oodatakse reservväelasi, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu. Ussisõnade aktiivne tegevus toimub 8. oktoobrini maakaitseringkondades üle Eesti.