et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseväe peastaabi ülem külastas Järvamaa riigikaitselaagrit

20.04.2018
Autor: Kaidi Peterkop
Kolmapäeval Nurmsi õppeväljal alanud ja reedel lõppeval riigikaitselaagris osaleb ligikaudu 150 Järvamaa ja Viljandimaa kooliõpilast. Tegemist on traditsioonilise laagriga, mis järgneb koolis valitud riigikaitseõpetuse kursusele, kus õpilased praktiseerivad kõike seda, mida neile on õppeaasta jooksul õpetatud. Riigikaitseõpetuse eesmärk on panna alus Eesti riigikaitse põhimõtete mõistmisele, kujundada kodanikuteadlikkust ja valmisolekut kaitsta Eesti riiki.
 
Laagri korraldaja, Järva maleva tagalajuhataja kapten Lauri Lippu sõnul  rajasid õpilased esimesel päeval laagri, püstitasid majutusala, välitualetid ja alustasid laagrirutiiniga. Neljapäevaks on planeeritud erinevad tunnid, kus Kaitseliidu tegevväelased ja Kõrgema sõjakooli kadetid õpetavad noortele erinevaid sõduroskusi, nagu näiteks riviõpe, meditsiin,  erinevate kaitseväes ja Kaitseliidus kasutavate relvadega tutvumine ning laskmine automaadist AK 4. Samuti pannakse õpilased proovile takistusrajal ning õpetatakse üleelamise põhitõdesid.

Neljapäevase päeva lõpus külastas õpilasi Kaitseväe peastaabi ülem kindralmajor Martin Herem, kes rääkis noortele teenistusest kaitseväes, isamaalisest kasvatusest ning vastas õpilaste küsimustele.