et
en
Teksti suurus:
A A A

Kevad tuleb Sinilillekampaania kümnenda juubeliga

31.03.2023
1. aprillil algab kümnendat korda Sinilillekampaania “Anname au!”, millega kutsutakse kaitseväe ning Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki.
2023. aasta kevadel kogutakse raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilillesümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga muuta Pärnu rand ligipääsetavaks erivajadustega inimestele, soetada Hiiumaa haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luua Kiviõli Seikluskeskusesse para-suusatamise võimaluse.
 
„Aprill on veteranikuu ja sel puhul sinilille kandmisest on nüüdseks saanud 10-aastane traditsioon, millega väärtustame veteranide panust Eesti kaitsmisel. Üle 25 aasta on Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased teeninud maailma kõige keerulisemates paikades, et tagada rahu ja hoida liitlassuhteid, mille väärtust oskame täna hinnata rohkem kui kunagi varem. Veteranikuu annab kõigile võimaluse näidata, et hoolime neist, kes on andnud hindamatu panuse selleks, et me kõik saaksime ennast turvalisemana tunda,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur kutsudes kõiki eestimaalasi kandma sinilillemärki.
 
Peamised sündmused:
● Liikumisaastale ja traditsioonidele kohaselt saab Sinilillekampaania sportliku stardi 1. aprillil Tallinnas toimuva Sinilillejooksuga. Jooksud toimuvad kuu vältel veel Rakveres, Narvas, Tartus ning Saaremaal. Lisaks saab kaasa teha ka virtuaalselt – oma valitud ajal ja kohas.
● Oma panuse saab igaüks anda 10.–16. aprillini Naiskodukaitse korraldataval heategevuslikul veebioksjonil.
● Kampaania tippsündmuseks on 23. aprillil veteranipäeva auks korraldatav Veteranirock, mis toimub esmakordselt Rakvere Vallimäel. Kell 19.00 algaval kontserdil astuvad üles Metsatöll, A-Rühm, Jaagup Tuisk ja NATO kirdekorpuse bänd Griffin. Veteranikuu sündmuste kohta saab lisainformatsiooni www.annameau.ee
 
Kampaania kestab 1.–30. aprillini ning antud vahemikus saab sinilillesümboolikat soetada ja seeläbi annetust teha järgnevates müügipunktides: Coop, Selver, R-Kiosk, Apollo ja Karupoeg Puhh kauplused, Circle K tanklad, Myfitnessi spordiklubid ning Apotheka e-apteek. Koostöös Itella Smartpostiga saab kampaaniatooteid tellida otse postiautomaati www.annameau.ee e-poest. Kõikjal Eestis aitavad Sinilillesümboolikaga toodete müügiga annetusi koguda ka Naiskodukaitse vabatahtlikud.
 
Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega.
 
Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitsevägi, Kaitseministeerium, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Itella Estonia, Coop, Selver, Circle K, Apotheka, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Milworks, Milrem, Ortopro, Go Craft, Huum, Topauto, Vichy, Semetron, Threod Systems, Nordic Armoury, Maru Ehitus, Tactical Foodpack, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Mega Media Grupp, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio ja Minilaod.