et
en
Teksti suurus:
A A A

KIK-i toel korrastatakse Sakala ja Jõgeva maleva keskused

08.08.2019
Lammutustööd Jõgeval
Autor: Egert Virro
Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus rahastab Kaitseliidu Sakala ja Jõgeva maleva kaasaegsete staabi- ja tagalakeskuste territooriumil asuvate kolehoonete lammutamist.
Kaitseliidu Sakala malevas toimuvate lammutustööde käigus likvideeritakse 3 nõukogudeaegset hoonet: veterinaarkeskus, ladu ja masuudihoidla. Kõik hooned on tugevasti amortiseerunud ning igapäevasest kasutusest välja langenud. Lammutatavate hoonete alune pind on planeeritud tasandada ning võtta kasutusele Kaitseliidu sõidukite hoiustamiseks.

Veterinaarkeskuse hooned anti kaitseministeeriumile üle 1998. aastal, aastatel 2001-2017, mil valmis kohe naabruses uus Sakala maleva staabi ja tagalakompleks, kasutas hooneid Kaitseliidu Sakala malev.

Ehitustöid teostab Amestop OÜ ning omanikujärelevalve teenust osutab Inseneribüroo Telora OÜ. Ehitustööde valmimise tähtajaks on oktoobri lõpp.

Kaitseliidu Jõgeva maleva territooriumil toimuvate lammutustööde käigus likvideeritakse 1975. aastal ehitatud apteegilaona tuntud kolmekorruseline hoone.

Hoone, mis on läbi aastate olnud kasutusel laona, on tugevasti amortiseerunud ning igapäevasest kasutusest välja langenud. Lammutatava hoone alune pind on planeeritud tasandada ning võtta kasutusele Kaitseliidu sõidukite hoiustamiseks.

Ehitustöid teostab Crushtec OÜ ning omanikujärelevalve teenust osutab P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Ehitustööde valmimise tähtajaks on samuti oktoobri lõpp.

Kõrvalkrundil valmis 2015. aastal Kaitseliidu Jõgeva maleva staabi- ja tagalakeskus, mil seni üsna troostitus seisus staabihoone vahetati välja täiesti kaasaegse, spetsiaalselt Kaitseliidu vajadusi arvestades projekteeritud maja vastu.