et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kindralid Ühtegi ja Sirel inspekteerisid õppust Tractable

31.10.2019
Kindralid Ühtegi ja Sirel õppusel Tractable
Autor: Kaitsevägi
Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel külastasid eile harjutuse Tractable tegevuspaiku ning tutvusid harjutuse senise käiguga.
Kindralid külastasid Valgas tegutsevaid Kaitseliidu üksusi ning harjutuse logistiliste operatsioonide eest vastutava toetuse väejuhatuse juhtimispunkti. Visiiti toetasid Ühendkuningriigi maaväe helikopter AW159 Wildcat ja Eesti õhuväe kopter Robinson R44.
 
„Kõige tähtsam on, et nägin igal pool asjatundlikust ja pühendumust oma ülesannetele – olgu see toetuse väejuhatus, Valga malev või ka see kaitseliitlane, kes tagas meie kopteri maandumise Valgas,“ ütles kindralmajor Sirel.
 
Tema sõnul seisneb õppuse Tractable olulisus selles, et liitlaste saabumine ja vastuvõtmine harjutatakse läbi ühtse tervikuna ning sellesse on lisaks toetuse väejuhatusele kaasatud ka Kaitseliit, kaitseväe brigaadid ja ühendstaap koos liitlastega.
 
„See õppus on Kaitseliidule väga oluline, sest saame liitlaste vastuvõtmist reaalselt harjutada. Kaitseliitlased on ju kõikjal Eestis ja tunnevad kohalikke olusid kõige paremini, igas meie kodumaa nurgas,“ ütles brigaadikindral Ühtegi. „Ning koos harjutamine tugevdab loomulikult kõigi õppustel osalejate võimekust kriisiolukorras tegutsemiseks,“ lisas ta. 
 
Harjutuse Tractable käigus jõuab Eestisse ligikaudu 200 ühikut tehnikat ning 800 sõdurit, kes vahetavad välja siin paikneva liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi kontingendi – kuninga husaaride üksuse vahetab välja Eestisse saabuv kuninganna husaaride üksus.
 
Harjutusel osalevad kaitseväe ja Kaitseliidu üksused lihvivad oma oskusi saabuvaid liitlasi Eestis vastu võtta ja toetama. Oktoobrist lõpust novembri alguseni toimuv harjutus Tractable viiakse Eesti pinnal läbi esmakordselt.