et
en
Teksti suurus:
A A A

Kirikute Nõukogu külastas Kaitseliitu

20.01.2022
Autor: Neeme Brus
20. jaanuaril pidas Eesti Kirikute Nõukogu Kaitseliidu ülema brigaadikindral Riho Ühtegi kutsel oma korralise töökoosoleku Kaitseliidu peastaabis.
Päevakorra esimene punkt oli kohtumine Kaitseliidu ülemaga ning kirikute ja Kaitseliidu koostöö. Kindral Ühtegi tutvustas Kaitseliidu organisatsiooni ja tegevust, Noorkotkaste ja Kodutütarde peavanemad kõnelesid omalt poolt noorte tööst.
 
Kaitseliidu ülema sõnul on organisatsiooni võimendajate tasandil kaplanitel ja teistel kohalike koguduste vaimulikel oma selge roll. Noortejuhid tõdesid, et Kaitseliidul ja kirikutel on suur ühisosa väärtuste vallas. Toetatakse noorte igakülgset arengut ja armastust isamaa vastu. See kasvatab kaitsetahet ning valmidust hoida ja kaitsta oma maad.
 
Eesti Kirikute Nõukogu kutsumist Kaitseliidu majja ajendas muudatus kaplaniteenistuses. Aasta algusest võttis Kaitseliidu vanemkaplani ülesanded üle Peeter Paenurm. Kuigi kaitsevägi lõpetas eelmisel aastal oma kaplaniteenistuse senise töö, jätkab Kaitseliit oma kaplaniteenistust seniste põhimõtete alusel, kaitseväest iseseisvana. Ühtlasi on taastatud Kaitseliidu peakaplani amet.
 
Kaplaniteenistus on oikumeeniline ehk kaplanitena teevad Kaitseliiduga koostööd erinevate kirikute vaimulikud. Ka juhtiva kaplani ametisse astumisel annab Eesti Kirikute Nõukogu talle omapoolne kooskõlastuse ja õnnistuse. Koosolek toetas üksmeelselt Kaitseliidu uue peakaplanina Peeter Paenurme.
 
Kaitseliidus on praegu üle 50 kaitseliitlasest vaimuliku ehk kaplani. Igal maleval on kaplan. Neid on ka malevkondades ja üksikkompaniides – nii nagu kaitseliitlastest vaimulikke üksustesse kuulub. Kaplanid on Kaitseliidus kui erialapealikud, kes panustavad oma annete, võimaluste ja vaimuliku relvastusega Eesti riigikaitsesse, toetavad oma üksuse moraali ja aitavad hoida traditsioone.
 
 Eesti Kirikute Nõukogu on mittetulundusühinguna Eesti territooriumil tegutsevate kristlike kirikute ja koguduste liitude sõltumatu, vabatahtlik ühendus. Täna kuulub nõukogusse 10 liikmeskirikut.