et
en
Teksti suurus:
A A A

KL 2020. aasta meistrivõistlused võrkpallis

Kestvus: 07.03.2020
​Võistluste toimumise koht ja aeg:
Valga spordihall (J. Kuperjanovi 36, Valga), 07. märts 2020 kell 10.00

Parkimine spordihalli parklas.
 
Võistluste läbiviimine ja osavõtjad:
Võistluse läbiviija: Kaitseliidu Valgamaa malev koostöös Kaitseliidu peastaabiga.
 
Võistlused viiakse läbi kehtivate võrkpalli võistlusreeglite alusel koos mõningate erisustega. Võistkonna suurus kuni 10 mängijat. Võistkonnas väljakul korraga 6 mängijat, kellest vähemalt kaks peavad olema naissoost. Naiste poolt üle võrgu löökide blokeerimine ei ole keelatud. Võrgu kõrgus – 243 cm (meeste võrk).
Mängitakse kahe geimi võiduni, geim mängitakse 21 punktini, kolmas otsustav geim 15 punktini, väljakupoolt vahetatakse kolmandas geimis 8. punkti järel. Kõik geimid mängitakse vastavalt, kas 21 või 15 punktini (äkksurm, kahe punkti vahet ei arvestata üheski geimis).
Pärast eelregistreerimist täpsema võistlussüsteemi valiku edastab korraldaja spordipealike listi.
Osaleda on lubatud aastal 2004. või varem sündinud KL, NKK, KT ja NK liikmetel. Iga võistleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise.
 
Võistkonna nimeline registreerimisleht esitatakse mängupäeva hommikul mängudele saabudes registratuuri Valga Spordihallis.
 
Võistluse korraldamine:
 
1. Osavõtvad võistkonnad on kohustatud ilmuma võistluskohta ettenähtud ajal. Mängule mitteilmunud või rohkem kui 10 minutit hilinenud võistkonnale kantakse turniiritabelisse loobumiskaotus. Mängu alustamisega ei tohi viivitada.
2. Juhul, kui võistkonnas mängib kaasa ülesandmislehel mitteregistreeritud mängija, arvestatakse võistkonnale võidu korral kaotus ja võetakse ära antud mängus punktid. Võitja võistkonna punktid aga arvestatakse.
3. Protesti esitamise korral tuleb see esitada koheselt peale mängu kirjalikult mängu kohtunikule. Protest, mis ei ole kirjalikult esitatud, arutamisele ei kuulu. Hilisemal protesti arutamisel võtavad osa mõlema võistkonna esindajad, mängu kohtunik ja turniiri peakohtunik.
4. Võistkond diskvalifitseeritakse, kui ta on andnud kaks loobumiskaotust.
5. Võistkondade võistlusvormid (vähemalt särgid) on korraldaja soovitusel ühte värvi, v.a. libero. Kui kasutatakse liberot, siis libero särk peab olema muu võistkonnaga kontrastset värvi.
 
Läbiviimise süsteem ja paremusjärjestus:
Võistlus viiakse läbi turniirisüsteemis. Olenevalt registreerunud võistkondade arvust kasutab korraldaja kahte varianti, võistkonnad paigutatakse ühte alagruppi (kõik mängivad kõigiga läbi). Võistkonnad loositakse kahte või kolme alagruppi. Täpsem võistlussüsteem selgub peale eelregistreerimist.
 
Võistlustele registreerimine (st malevad annavad teada osalemisest ning edastavad nimekirja), MHK 02.03.2020 kell 18.00 e-posti aadressil kaido.lusikkaitseliit.ee. Iga malev paneb välja ühe esindusvõistkonna, vabade kohtade olemasolul võib soovi avaldanud malev välja panna ka teise võistkonna (selgub peale eelregistreerimist), võistluse korraldaja annab sellest märku vastava maleva registreerija e-maili. Kahe võistkonnaga osalenud maleval läheb KL MV üldarvestuses arvesse parima võistkonna tulemus, teine võistkond kohta kinni ei hoia ja punkte ei too.
 
Kohtunikud:
Kõikides mängudes kasutatakse ainult ühte väljakukohtunikku ja sekretäri (tagatud korraldaja poolt) platsi kohta. Kohtunikud on kõik erapooletud ja ei kuulu ühegi maleva nimekirja.
 
Autasustamine:
Kolme esimest võistkonda autasustatakse karikaga, mängijaid diplomi ja medaliga, esikohamängijaid lisaks turniiri meenega. Turniiri parimat mängijat (MVP) autasustatakse eriauhinnaga.

Üldiselt:
Kõik juhendis määratlemata küsimused ja turniiri käigus tekkinud küsimused lahendavad peakohtunik ja peakorraldaja.
 
Ajakava:
09.00-09.30    Kogunemine ja mandaat
09.40               Esindajate koosolek
10.00               Mängude algus
11.00               Võistluste avamine
12.30-14.00    Lõunasöök jooksvalt mängudest vabadele võistkondadele
14.00               Mängud jätkuvad
19.30               Autasustamine
  
Juhendi koostas:                                                                                                     
Kaido Lusik
KL Valgamaa malev