et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kodutütarde oskusi testitakse 17-tunnisel võistlusrajal

17.05.2019
Ernake 2017 Harjumaal
Autor: Eliise Riimand
Täna, 17. mail stardib 17 tüdrukute võistkonda 17 tunni pikkusele Kodutütarde võistlusmatkale „Ernake“, kus neil tuleb täita rajal etteantud ülesandeid. Võistlusest võtavad osa 4-liikmelised võistkonnad igast ringkonnast ning külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.
17.-18. maini aset leidev „Ernake“ toimub sel aastal Läänemaal Tuksi ja Nõva piirkonnas. Võistlusmatka eesmärgiks on kontrollida võistkondade võimet täita etteantud ülesandeid, testida nende füüsilist vastupidavust, olles rajal 17 järjestikkust tundi ning arendada nende meeskonnatöö oskusi. Ernakese võitja kuulutatakse välja 18. mail orienteeruvalt kell 20.00.
 
„Kodutütarde organisatsiooni üheks peamiseks ülesandeks on kasvatada noortes valmisolekut kaitsta Eesti iseseisvust õpetades neile otsustamis- ja vastutusvõimet, Eestimaa looduse tundmist, oskust märgata kaaslasi ning palju muud,“ on Kodutütarde peavanem Ave Proos uhke iga tüdruku üle, kes oma vaimsed ja kehalised võimed „Ernakese“ rajal proovile paneb. Ta lisab, et ainult mugavustsoonist välja astudes on võimalik testida tüdrukute valmisolekut teha meeskonnatööd, oskust anda esmaabi või sitkust läbida ööpimeduses kümneid kilomeetreid.
 
Raja pikkus on ligikaudu 40 kilomeetrit ning võistkondadel tuleb jalgsi ja varjatult liikudes täita etteantud ülesandeid. Võimalikud ülesanded kontrollpunktides on Eesti põhiseaduse tundmine, meditsiin, morse, paadisõit, luure, käsiraadiojaama kasutamine, takistusrada, tähelepanu- ja üllatusülesanded.
 
„Rada planeerides panime pigem rõhku tüdrukute oskustele lahendada ülesandeid meeskonnana. Siiski on rajal põnevaid nüansse, seega on oluline liikumise strateegia hästi läbi mõelda. Lisaks tuleb kogu raja vältel lahendada lisaülesannet, mida hetkel veel saladuskatte all hoitakse,“ kommenteeris võistlust peakorraldaja Kaidi Sits.
 
Kodutütarde põnevaim ja kõige oodatum sündmus toimub tänavu juba 17. korda. Eelmisel aastal pärjati võitjaks Tartu ringkonna võistkond. Võitjatel on võimalus juba augustkuus sõita Eestit esindama Rootsi Vällingesse noorte militaarsportlikule võistlusele.
 
Kodutütred on 19. jaanuaril 1932. aastal loodud tütarlaste vabatahtlik isamaaline Kaitseliidu noorteorganisatsioon, millel on oma põhikiri ja sisekord. Organisatsiooni liikmeteks on 7-18-aastased tütarlapsed. Kodutütarde missioon on vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.