et
en
Teksti suurus:
A A A

Kodutütred ja Noored Kotkad korraldavad esmakordselt Loovusfestivali

11.04.2019
Noorte Kotkaste ja Kodutütarde meedialaager
Autor: Iiris Prosa
​12.-14. aprillini toimub Tartus esmakordselt korraldatav Loovusfestival, kus osalevad noorkotkad ja kodutütred üle Eesti. Üritus on suunatud liikmetele, kes on huvitatud loovast mõtlemisest ja uute lahenduste otsimisest organisatsiooni tegevuste läbiviimisel.
Loovusfestivali eesmärgiks on arendada mitmekülgselt ja harmooniliselt noorliikmete vaimseid võimeid ning tagada neile uute kodanikuoskuste omandamise võimalus. Loovusfestival hõlmab seitset erineva temaatikaga töötuba: teadus ja IT, luule ja muusika, joonistamine ja disain, sepatöö, liikumine ja teater, kokakunst ning loodus ja ohutushoid. Iga noor saab valida omale meelepärase töötoa, kus üheskoos grupiga läbi loomeprotsessi tulemini jõutakse.
 
„Läbi Loovusfestivali soovime edendada piirideta mõtlemist ning julgustada noori leidmaks loovaid lahendusi keerukatele väljakutsetele. See on suurepärane võimalus üheskoos teiste noorkotkaste ja kodutütardega üle Eesti kogeda vaheldusrikast tegevust ning luua midagi ainulaadset,“ sõnas Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm.
 
Loovusfestivali töötoad toimuvad 13. aprillil ning neid viivad läbi oma ala spetsialistid. Näiteks teatrikunsti töötoas juhendavad noori Elva Lendteatri näitlejad, muusikalist mõtlemist ja sõnade seadmist suunavad räpparid bändist Hanf Kung, kujundust ja grafitikunsti tutvustab noortele Kõrgema Kunstikooli Pallas õppejõud Kristjan Bachman ning teaduse töötoas toimetatakse koos MakerLabiga. Loometööde tulemusi esitletakse Loovusfestivali lõpupäeval 14. aprillil.
 
Loovusfestivalist võtavad osa noorkotkad ja kodutütred kõikidest maakondadest. Kokku lööb ürituses kaasa üle 150 inimese.
 
Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille tegevuse eesmärk on isamaalises vaimus kasvatada neiud ja noormehed vaimselt ja kehaliselt terveiks Eesti kodanikeks. Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonide missioon on vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.