et
en
Teksti suurus:
A A A

Kolonelleitnant Meelis Säre näitus

Meelis Säre (27.11.1960 – 06.02.2014) oli üks Kaitseliidu taastamise eestvedajaid Tartus, ühtlasi oli ta Kaitseliidu Tartu maleva esimene pealik aastatel 1990-91.
 
See iseseisvuse taastamise aastatel ellu kutsutud üksus elab praegu Kaitseliidu Tartu malevas edasi 1. malevkonnana. Teenides aastatel 1993-2000 kõigepealt Kuperjanovi jalaväepataljonis ja siis kaitseväe peastaabis oli Meelis Säre väljaõppeprotsesside juurutaja. Aastatel 2004-2011 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste väljaõppematerjalide keskuse ülem.
 
Paljudele sõpradele kui „Vana Karu“ jättis Meelis Säre sügava jälje ka mittetulundustegevuses ja tugevas õlas Eesti ja Põhjala ajaloo, mütoloogia ja folkloori tõlgendamisel. Vanakaruvalukoda OÜ pakkus kõigile muinaskultuuri huvilistele arheoloogiliste leidude eeskujul valatud pronksehteid ja –manuseid. Samuti jätkas ta kunstipäraste pusside ja kaunitest kividest ainukordsete ehete loomist.
 
22. veebruaril 2011 andis Eesti president Toomas Hendrik Ilves Meelis Särele kolonelleitnandi sõjaväelise auastme kaitseväe juhataja ettepanekul.
 
Meelis Säre elas Tartus Tammelinnas. Temal ja ta abikaasal Marge Paalil on poeg Hans Eduard ja tütar Mirja, varasemast kooselust poeg Kaarel-Kaspar.
 
Meelis Säre näitusele on välja pandud tema valmistatud muinaskiiver ja pussnoad, samuti tema poja portreemaal. Fotode allikad: M. Säre perekonna fotokogu, major Andres Lumi ja Kaitseliidu muuseum.
 
Mälestusnäituste seeriast „Neid me mäletame“ saab kolonelleitnant Meelis Säre näitust Kaitseliidu peastaabis vaadata 04. novembrist 2016 – 31. märtsini 2017.
Näituse koostas ja kujundas Tanel Lään, küljendas Tarmo Rämmi.


 Stend näituselt