et
en
Teksti suurus:
A A A

Koostööõppus Winter Safari 24 pani võitlejad proovile

29.01.2024
Autor: Kristiine Raidma
Läinud nädalavahetusel, 27.- 28. jaanuaril toimus Lääne-Virumaal õppus „Winter Safari 24”. Õppusel osalesid Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna (KiMKR) Alutaguse ja Viru malevate ja ringkonna ülesed üksused koostöös liitlastega Ameerika Ühendriikidest. Kokku osales õppusel üle 350 võitleja.
„Õppuse eesmärgid said täidetud, nii meie üksustele seatud ülesannete kui ka liitlastega koostegutsemise osas,“ ütles Kirde maakaitseringkonna ning Viru ja Alutaguse maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu. “Õppus Winter Safari on KiMKRi jaoks oluline väljaõppe sündmus, kus harjutame võitlemist talvistes tingimustes, samal ajal testime üksuste varustuse ja relvastuse vastupidamist keerulisemates oludes. Tänavuse Safari õppuste sarja esimese õppuse põhirõhk oli ringkonna jaoks ründavatel tegevustel asutatud punktis.” 

Kui Kirde maakaitseringkonna poolt osalesid õppusel Winter Safari 24 jalaväeüksused Alutaguse, Jõgeva ja Viru malevast, ringkonna pioneerirühma ja snaiprirühma liikmed ning teised erialarühmad, siis liitlastest osales Ameerika Ühendriikidest kompanii suurune üksus 101st Airborne Division´ist. 

“Käesoleval õppusel keskendusime etteantud vastutusalas peamiselt kaitsetegevusele,” ütles kapten Mike Santos. “Saime oma ülesandega hakkama ja õppisime lisaks enda jaoks seda, kuidas keerulisel ja kitsal maastikul hästi hakkama saada. Samuti olid meile suureks abiks selles Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna võitlejad, kes andsid head nõu, kuidas talvisel ajal ja keerulistes ilmastikutingimustes oma ellujäämisoskusi treenida. Meil on hea meel, et selle võimaluse õppusel Winter Safari 24 osaleda saime ja tänu koostööle suudame mõlemad edaspidi olla veelgi tugevamad.”

Eelmise aasta Winter Safari 23 toimus Rutja õppeväljakul ja selle lähiümbruses. Tänavuse õppuse paik Rabasaare külas ja selle lähistel, pani aga üksused tõsisemalt proovile. Rännak võitluspaigani tuli läbida külmas, soises ja niiskes alas ning peamine õppuseala pakkus samuti osapooltele erinevaid väljakutseid. 

„Vabatahtlikud maakaitsevõitlejad näitasid ennast taaskord sitkete võitlejatena, kes saavad hakkama erinevate komistuskividega. Suur tänu kõikidele ringkonna võitlejatele ja meie liitlastele Ameerika Ühendriikide 101st Airborne Division´st hea koostöö eest. Samuti suur tänu Tapa vallavalitsusele ning kohalikele vallaelanikele mõistmise ja kannatlikkuse eest,“ ütles ringkonnapealik Jaanus Ainsalu.

Õppus Winter Safari 24 toimus 28.- 29. jaanuaril Lääne-Virumaal Tapa vallas Lehtse kandis peamiselt Rabasaare külas ja selle lähialal. Safari õppuste sari on loodud 2023. aastal selleks, et Kirde maakaitseringkonna üksused saaksid tihedamalt koostööd teha erinevate liitlaüksustega.

Vaata pilte siit: