et
en
Teksti suurus:
A A A

Laagrikasvataja- ja juhataja kursusel omandasid teadmisi riigikaitselaagrite korraldajad ja noortejuhid

25.11.2022
Autor: Kainar Kruus
Valgamaal toimus Kaitseliidu peastaabi väljaõppeosakonna ja MTÜ TANKLA  poolt läbi viidud ,,Laagrikasvataja ja -juhataja kursus“, mille käigus täiendasid Kaitseliidu tegevväelased, vabatahtlikud kaitseliitlased ja Kodutütarde ning Noorte Kotkaste noortejuhid ja -instruktorid oma teadmisi noorsootöö vallas.
Kursuse käigus läbisid kõik osalejad kaheksa tunnise esmaabi koolituse ja 32-tunnise ettevalmistuskursuse taotlemaks laagrikasvataja-juhataja osakutset.
Viis päeva kestnud õppe käigus saadi põhjalik ülevaade noorsootööga seotud seadusandlusest, nõuetest ja kutse-eetikast. Samuti tutvuti laagritele kehtestatud nõuetega, noortetöö tegemisega seotud aspektide ja laagriprogrammi koostamise põhimõtetega. Lisaks käsitleti aktiivõppega seotud küsimusi, noorte ealisi, emotsionaalsed ja käitumuslikke iseärasusi ning hakkamasaamist erivajadustega ja käitumishäiretega nooretega.
Kursus oli mõeldud eeskätt riigikaitse välilaagrite korraldamisega seotud inimestele, kuid oli samas ka suurepärane näide, kuivõrd suur ühisosa on Kaitseliidul ja Kaitseliidu noorteorganisatsioonidel oma tegevusvaldkondades.
Suur tänu Valgamaa malevale mitmekülgse ja lahendustele orienteeritud toetuse eest kursuse korraldamisel!