et
en
Teksti suurus:
A A A

Lääne malevas vahetusid pealikud

04.08.2023
Autor: Markus Sein
 
Pidulikul liputseremoonial Haapsalus andis major Andres Välli maleva lipu ja juhtimise üle major Kristjan Mullale.
Major Muld on pärit Läänemaalt ja lõpetanud Haapsalu Gümnaasiumi. Tal on Sisekaitseakadeemia ja KVÜÕA tunnistused politsei ja kaitseväe ohvitseri hariduse kohta, lisaks mitmed erialased koolitused nii Eestis kui välismaal. Kristjan Muld on olnud teenistuses  kaitseväes, Kaitseliidus ja politseis, sealhulgas Kaitseliidu peastaabis ja Lääne malevas.  2006-2007 osales ta Kaitseliidu välismissioonil ESTGUARD-3 rühmaülemana. Ta kuulub Kaitseliidu Lääne malevasse alates 1994.aastast. Kristjan Muld on hea teenistuse eest pälvinud Kaitseliidu Valgeristi III klassi ning Kaitseliidu teenetemedali III, II ja I klassi tunnustused.
„Usume ja loodame, et  Kristjan Mullast saab hea pealik. Tema teenistus on olnud aukartustäratav. Ta on olnud pikalt seotud kaitseväega. Käinud ka missioonil. Tema teadmised ja oskused, kus ta teeninud on, annavad kindlasti palju juurde, mis tal selles teenistuses vaja on. Hoidke teda, võtke kenasti vastu, looge head suhted“, ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi.
Reservi lahkuv major Andres Välli alustas teenistust piirikaitses 1991. aastal ja jätkas Piirivalveametis rühmaülemana. Edasi on tema teenistuskohad olnud kaitseväes ja Kaitseliidus: Logistikakeskuses, Kaitseliidu peastaabis, Tallinna ja Lääne malevas. Aastal 2006 osales major Välli ESTPLA 11 koosseisus välismissioonil. Tema sõjaväeline haridustee on kulgenud läbi KVÜÕA ja erinevate eraalakursuste  Eestis, USA-s, Soomes ja Taanis. Andres Välli teenistust on tunnustatud Kaitseliidu eriteenete medali, kaitseväe eeskujuliku teenistuse risti ja kaitseväe pikaajalise teenistuse medaliga.