et
en
Teksti suurus:
A A A

​Laidoneri jooksul osales 41 võistkonda

28.09.2018
Laidoneri jooks 2018
Autor: n-srs Aksel Puusepp
Neljapäeval toimus Viimsis Eesti Sõjamuuseumi juures järjekorras juba 19. kindral Johan Laidoneri teatejooks, mille korraldasid Eesti Olümpiakomitee, Eesti Spordiselts Kalev, kaitsevägi, Kaitseliit ja Viimsi vald.
Kokku osales teatejooksul enam kui 300 võistlejat ja 41 võistkonda. Jooksid kaitseväelased, kaitseliitlased, koolinoored, kaitseväe ja sisekaitse kadetid, sõpruskonnad ja korporatsioonid.
 
Laidoneri jooksu üldvõitjaks tuli ja rändkarika sai võistkond Jooksusõbrad. Kiireima ringi jooksis Vahipataljoni võistkonna vahetus, põhikoolide arvestuses pälvisid esimese ja teise koha Haabneeme kooli noored. Gümnaasiumidest olid parim Jakob Westholmi esindus ja kaitseväest vastloodud küberväejuhatuse võistkond.
 
Kindral Johan Laidoneri jooksu avas Kaitseliidu ülem ja Eesti Spordiseltsi Kalev president kindralmajor Meelis Kiili. Kindral Laidoneri Seltsi esimees Trivimi Velliste avaldas lootust, et siinsamas Laidoneri mõisa pargis võistlevad jooksjad nii tuleval aastal kahekümnendat korda kui ka 200 aasta pärast.