et
en
Teksti suurus:
A A A

Lõunaringkonnas on uued malevapealikud

02.08.2022
Autor: KL Lõuna MKR
Sakala ja Võrumaa malevate pidulikel rivistustel andis Kaitseliidu ülem neile üle malevate lipud.
Sakala uus pealik major Andres Sarits on tegevteenistuses alates 2000. aastast. Teenistuskohad on olnud Õhutõrjedivisjon  Staabi - ja sidepataljon, Tapa pioneeripataljon, Scoutspataljon ja 2. jalaväebrigaad. Alates 2019.aastast oli ta Kaitseväe akadeemia taktika õppetooli lektor. Mjr Sarits on osalenud kahel korral missioonidel Afganistanis.  Sakala maleva  Ümera rühmas on ta liige alates 2004.aastast.
 
Sakala maleva senine pealik major Andrus Tiitus on teeninud Pärnu Üksikjalaväepataljonis ja Lääne kaitseringkonnas, samuti osalenud EUFOR missioonil  Balkanil. Sakala malevat juhtis ta alates 2017.aastast. Kuulub samuti maleva Ümera rühma. Mjr Tiitus suundub õppima BDCOL-i.
 
Uue Võrumaa maleva pealiku major Vaido Siska senised teenistuskohad on olnud Lõuna Eestis: Kuperjanovi Üksik-jalaväepataljonis ja alates 2021. aastast 2. jalaväebrigaad. Ta on  Võrumaa mees, kes tunneb seda piirkonda läbi ja lõhki. Mjr Siska on üks pikaaegsemaid 120mm miinipilduja patareiülemaid ja üks parimaid selle valdkonna spetsialiste kaitseväes.