et
en
Teksti suurus:
A A A

​Maakaitsepäeval Tartus saab uudistada tanki ja süüa sõdurisuppi

19.06.2019
Maakaitsepäev Tartus 2011. aastal
Autor: Kaitsevägi
Tartu südalinnas Poe tänava pargis 23. juunil kell 12.15 algaval maakaitsepäeval saab näha ajaloolist ja kaasaegset lahingutehnikat ning toimuvad demonstratsioonesinemised.
Tehnikanäitusel on väljas Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul ehitatud ajaloolise soomusauto „Estonia“ koopia, mis saabub eelmisel päeval Lätist Võnnu lahingu aastapäeva üritustelt. Kaasaegsest tehnikast on Eestis resideeruvad liitlased ja Kaitsevägi näitusele toonud tankid  Challenger ja Leclerc, lahingumasinad CV9035 ja Warrior, 155 mm ja 122mm haubitsad, 23mm õhutõrjekahuri, õhutõrjeraketikompleksi MISTRAL, sillamasina TMM-3M ning tankitõrjeraketisüsteemi Milan.
 
Maakaitsepäeval toimuvad Päästeameti, Vanglateenistuse ning Politsei ja Piirivalveameti demonstratsioonesinemised, saab tutvuda Kaitseliidu relvastusega ning imetleda Vanaautode klubi näitust.
 
Sarnaselt eelnevatele aastatele on maakaitsepäeval võimalik maitsta Naiskodukaitse välikokkade poolt valmistatud sõdurisuppi. Lisaks korraldab Naiskodukaitse heategevusliku loterii, mille tulu läheb Tartu Naiste Tugi- ja Teabekeskusele.
 
Tartumaa maakaitsepäev lõpeb kell 15.30.