et
en
Teksti suurus:
A A A

Major Mart Puuseppa märgikogu

Tänapäevased Kaitseliidu üksuste rinnamärgid täidavad enamasti teenetemärgi funktsiooni, neid antakse välja pikemaajalise vabatahtliku riigikaitselise töö eest malevas. Oma kaitseliitlikku kuuluvust saavad tänapäeva kaitseliitlased nüüd rõhutada Kaitseliidu liikmemärgi või selle miniatuuri kandmisega. Praegu on oma teenetemärk kõigil malevatel ja paljudel malevkondadel. Kuigi pikaajalise kohusetundliku teenistuse tunnustamiseks on tänapäeval loodud ka Kaitseliidu teenetemedal oma kolme klassi ja eriklassiga, annavad mõned malevad oma liikmetele ka kümneaastase kohusetundliku teenistuse märke.

Näitus "Kaitseliidus tänapäeval kasutusel olevad teenete-, kuuluvus- ja ametimärgid" Kaitseliidu peastaabi B korpuse I korruse saalis 2011. a. maikuust.

Ligi nelikümmend aastat eri riikide poolt eestlastele antud aumärke ja medaleid uurinud-kogunud Mart Puuseppa (s. 1941) kogus on üle 2000 teenetemärgi. 2005. aastal pälvis Mart Puusepp maailmas esimest korda välja antud Robert de Caluwé nimelise rahvusvahelise heraldikaauhinna.

Major Mart Puusepp oli Kaitseliidu Tallinna Maleva pealik 1. märtsist 1994 kuni 10. jaanuarini 2005.