et
en
Teksti suurus:
A A A

Männikul avatakse uus Kaitseliidu kompleks

14.12.2018
Autor: Timo Truumaa
Kaitseliidu Harju malev ja Küberkaitseüksus avavad reedel,14.detsembril ühiselt uued ruumid Tallinnas Männiku teel.
Enam kui aasta väldanud keerulised ja mahukad ehitustööd Tallinnas Männiku tee 121/Mahla tn 90 asuval Harju maleva staabikompleksis on lõppenud. Seni antud aadressil peamiselt administratiivruume omanud Harju malev on saanud enda valdusse kaua oodatud kaasaegse tagalakeskuse ning Männiku malevkonna kodu. Lisaks on kompleksis päris enda kodu Kaitseliidu küberkaitseüksusel.
 
Kaitseliidu Harju maleva pealiku kolonelleitnant Eero Kinnuneni sõnul on Harju maleval nüüd kasutusel kaasaegne taristu, mis toetab täielikult maleva ülesannete täitmist.
 
„Vabatahtlikud vajavad mõnusat kooskäimise ja tegutsemise kohta, head varustust ning võimalust teha asju, millest oma riigi kaitses ka kasu on. Männikul asuvas  staabi- ja tagalakeskuses on meil nüüd mitmed eriotstarbelised ja turvalised ruumid, kus võimalik paralleelselt läbi viia nii erialast väljaõpet kui ka lahendada päriselus ette tulevaid küberintsidente,“ sekuundeeris Kaitseliidu Küberkaitseüksuse pealik Andrus Padar.
 
Uus keskus läks koos sisustuse ja käibemaksuga maksma kokku ligikaudu 7,1 miljonit eurot. Uusehitustena valmisid 4 hoonet kogupinnaga u 4000 m2 ja lisaks Harju malevale ning küberkaitseüksusele on täiendavad ruumid ka Kaitseliidu peastaabi tagalakeskusele ja üldosakonnale.
 
Uue keskuse ehitusprojekti autoriks on AS Resand (arhitekt Kalju Kisand), kompleksi ehitas OÜ Nordlin Ehitus ja omanikujärelevalve teenust osutas Tallinna Linnaehituse AS.