et
en
Teksti suurus:
A A A

Männikul ületati rekordeid

14.06.2022
Möödunud nädalavahetusel, 11.-12.juunil toimusid Kaitseliidu Tallinna maleva Männiku lasketiirus Kaitseliidu meistrivõistlused sõja- ja sportrelvadest laskmises. Võistluste käigus viidi läbi 575 starti ja koos kohtunike-korraldajatega oli osalejaid kokku 449. 
Eeltoodud numbrid tähistavad uut üleaegade absoluutset osalejate rekordit laskevõistlustel, mis on toimunud Eestimaa pinnal. 2020, 2021 ja 2022 aasta meistrivõistlustel osalejate arv oli seega jätkuvalt kasvav.

Kahepäevase laskevõistluse tulemuste läbilõige annab tunnistust võistluse kõrgest tasemest. Samuti leidis kinnitust, et ka senised harjumuspärased esilaskurid on lihtsad luust ja lihast inimesed ning võivad vahel lubada endale tabamusi väljaspool sisekümmet.

Lisandus ka palju uusi andekaid laskureid, kes ei häbene tabada järjepidevalt sisekümmet.  Püstitati kuus Kaitseliidu rekordit: Aili Popp Valgamaa malevast harjutuses 3x10 lasku 100m sõjapüssist, Ivar Tallerman Alutaguse malevast sõjapüstoli ja sõjapüssi harjutuste summas, Meelis Kiisk Järva malevast 30 lasku lamades sportpüssist, Sakala kodutütar Marja Kirss naisjuuniorite 30 lasku sportpüstolist, Tartu kodutütar Lisell Väljak ja Alutaguse noorkotkas Timur Kuznetsov harjutuses 30 lasku lamades toelt sportpüssist.

Võistkondlikult näitas seekord seitsmeteiskümne võistkonna seas võimu Alutaguse maleva võistkond Tallinna ja Tartu malevate ees.

Meistrivõistluste ladusa korralduse eest seisid KL Tallinna maleva Männiku lasketiiru meeskond, kohtunike kogu - Kaupo Kiis´I juhtimisel ja Oliver Kuks suurepärase protokollitajana.

Võistkondlik arvestus
KL MV 2022 sportrelvade arvestus 
KL MV 2022 sõjarelvade arvestus
KL MV 2022 sõjarelvade arvestus 3 harjutuse summa
KL rekordid

Kaitseliit laskma!