et
en
Teksti suurus:
A A A

Männikul valmis maailmatasemel takistusriba

01.08.2019
Autor: Argo Kotsar
Kaitseliidu Tallinna maleva Männiku lasketiiru alal sai valmis Eesti esimene NATO standarditele vastava takistusriba, millel juba nädala pärast viiakse rahvusvaheline võistlus.
"Eestis on tegemist ainulaadse objektiga, lähemad sarnased takistusribad asuvad Lätis ja Soomes. Huvi siin harjutamise ja võistlemise vastu on suur – augustikuu kalender on sisuliselt täis,“ ütles Männiku lasketiiru juhataja Aavo Pekri.

Sõjaline mitmevõistlus militaarspordis saab nüüd olulise täienduse vastvalminud takisturiba kujul. . „Rahvusvahelisele nõuetele vastava takistusriba valmimine aitab oluliselt tõsta kvaliteeti meie võitlejate väljaõppes ja sõjalis-sportlikus tasemes ning olema kutsemeisterlikkuse arendamise mõõdupuuks,“ rõhutas Kaitseliidu spordipealik Margus Purlau. Sõjalise mitmevõistluse teisteks aladeks on laskmine, takistusujumine, granaadivise ja krossijooks.

Ehitustööd teostas AS Tariston. Ehitustööde aluseks olid Sirkel & Mall OÜ poolt koostatud arhitektuurne ja konstruktiivne ehitusprojekt ning Nordecon AS poolt koostatud katendite tööprojekt. Ehitustööde maksumuseks kujunes 232 547,592 eurot koos käibemaksuga.

Valminud ehitise puhul on tegemist sõjaväelise viievõistluse koosseisu kuuluva ja NATO standarditele vastava takistusribaga, mis hõlmab endas 20 erineva takistuse läbimist ning on 500 meetrit pikk. Takistuste vaheline rada on kaetud sileda asfaltkattega ning takistuste ületamiste maandumiskohtadel asetsevad liivaga täidetud pehmenduskastid.

Esimesed võistlused vastvalminud rajal toimuvad tuleval nädalal, mil Tallinnas viiakse läbi rahvusvahelise reservohvitseride organisatsiooni (CIOR) egiidi all toimuv sõjaväeline viievõistlus.