et
en
Teksti suurus:
A A A

Militaarteemaliste maalide oksjoniga toetatakse Eesti veterane

27.03.2018
Lahinglaskmised
Autor: Karl-Erik Talvet
Kaitseliidule pühendatud Karl-Erik Talveti näitus "Värvivalangud“ lõppeb homme, 28. märtsil kell 16.00 Eesti sõjamuuseumis oksjoniga, kus lähevad müüki kõik eksponeeritud maalid. Oksjoni tulust annetatakse 50 protsenti Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.
Karl-Erik Talvet on Tallinna maleva Põhja üksikkompanii kaitseliitlane. Ta on avaldanud koomikseid ja joonistusi „Sõdurilehes“ ja ajakirjas „Kaitse Kodu!“ ning on illustreerinud Leo Kunnase menukat sõjaromaani „Sõda 2023“. Möödunud aastal ilmus Talvetilt koomiksiraamat „Kodu Kaitsjad“.
 
Näitusel eksponeeritud maalide inspiratsiooniallikaks on Talveti tegevus kaitseliitlasena. Osa maale on inspireeritud reaalsetel õppustel toimunud sündmustest, nagu dessant Aegna saarele, õppelahingud Sirgalas, vahipostil viibimine ja tõlgi ülesannete täitmine õppusel „Kevadtorm“.
 
Karl-Erik Talveti sõnul soovib ta nende teostega avaldada austust nii kaitseliitlastele ja kaitseväelastele kui ka meie liitlastele, kelle panust Eesti julgeolekusse peaks ühiskonnas rohkem väärtustama. „Austada tuleb kaitseliitlasi, tavalisi kodanikke, kes on vajadusel valmis isamaa eest võitlema ja surema,“ ütles Talvet.
 
Pool oksjoni tuludest läheb Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule. Ühing plaanib annetuse eest osta vigastatud kaitseväelasele seljatoega istme sõudeergomeetri jaoks ning rahastada langenud kaitseväelaste perekondadele mõeldud laagrit.