et
en
Teksti suurus:
A A A

Mobiilirakendus „Ole valmis!“ aitab rohkemal kui 20 000 inimesel kriisideks valmistuda

23.12.2019
Enam kui 20 000 inimest on hoolitsenud enda ja oma lähedaste ohutuse eest, laadides alla mobiilirakenduse „Ole valmis!“ ning varustades end juhistega, kuidas käituda erinevates ohuolukordades ja iseseisvalt kriisides hakkama saada.
Mobiilirakendusest „Ole valmis!“ leiab erinevaid juhiseid, näiteks mida teha elektrikatkestuse või jääauku kukkumise korral või kuidas anda esmaabi. Infot saab veel ka tule- ja veeohutuse, loodusõnnetuste, elutähtsate teenuste katkestuste, küberturvalisuse ja erinevate julgeolekuohtude kohta, tutvuda saab Päästeameti informatiivse jääkaardiga jne.
 
Rakendusest leiab nimekirja erinevatest abi- ja infonumbritest, kuhu saab otse läbi rakenduse mugavalt helistada. Lisaks on võimalus testida, kas kõik soovituslikud varud kriisides iseseisvaks hakkama saamiseks on olemas.
 
Enamuse käitumisjuhistega saab tutvuda ka veebilehel www.kriis.ee. Pärast allalaadimist ei ole mobiilirakenduse „Ole valmis!“ kasutamiseks internetiühendust vaja ning rakendust saab kasutada lisaks eesti keelele ka vene ja inglise keeles.
 
Naiskodukaitse loodud mobiilirakendust „Ole valmis!“ on tunnustatud Aasta Riskijuht 2019 tiitliga.