et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse karikavõistluse lahingrelvadest laskmises võitsid Tartu ringkonna naised

26.07.2023
Autor: Triinu Küünal
Jõgevamaal Utsali lasketiirus peeti Naiskodukaitse üle-eestiline karikavõistlus lahingrelvadest laskmisel, kus võeti mõõtu nii silma täpsuses kui ka osavuses taktikalistes situatsioonides.
Esimese koha võitsid ning rändkarika viivad koju Tartu ringkonna võistkond koosseisu Kerli Prants, Liis Kruuse, Helen Saal ja Silja Möllits.
Teise koha sai Tallinna ringkonna võistkond koosseisus Anu Asu, Sirle Baldesport-Märss, Külli Davel ja Katre Kröönström.
Kolmanda koha said Alutaguse ringkonna naised: Jekaterina Tihhomirova, Kristina Polunina, Natalja Skvortsova ja Jonne Rooma.
 
Osalevaid võistkondi oli erinevatest ringkondadest kokku 10. Võistluse paremusjärjestus selgitati nelja ala läbimise tulemusena. Kõikide alade sooritamisel kandsid võistlejad lahingvarustust. Kolmel alal pandi proovile laske- ja lahingoskused, ühel alal aga teadmised erinevate relvade kohta.
 
Võistluse peakohtunik staabiveebel Kaido Õim sõnas, et võistlus oli tempokas ja intensiivne ning naised võistlesid väga tublilt. "Ma ei oska kommenteerida teiste naiskodukaitsjate taset, kuid need naised, kes täna võistlusel kohal olid - nendest oleksin ma igal juhul tagapool, mitte eespool," kiitis Õim naiste lasketaset.
 
"Olenemata sellest, mis koha keegi sai, lähevad kõik võistlusele tulnud naised koju kogemuse võrra rikkamana, oskuste võrra osavamana ja ka täpsema silmaga, sest iga laskepäev on võistlusele lisaks ka harjutus. Seega homme oleme veel paremad," sõnas võistluse lõpurivistusel peakorraldaja Triinu Küünal.
 
Punktide jaotus võistkondlikus arvestuses:
I koht Tartu ringkond 1541 punkti
II koht Tallinna ringkond 1448 punkti
III koht Alutaguse ringkond 1412 punkti
 
Individuaalarvestuses toodi esile kuus võistlejat:
I koht Anu Asu Tallinna ringkonnast
II koht Helen Saal Tartu ringkonnast
III koht Kerli Prants Tartu ringkonnast
IV koht Liis Kruuse Tartu ringkonnast
V koht Katrin Arulepp Põlva ringkonnast
VI koht Silja Möllits Tartu ringkonnast
 
Naiskodukaitse karikavõistlus lahingrelvadest laskmises toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldas võistlust Naiskodukaitse Jõgeva ringkond koostöös Kaitseliidu Jõgeva malevaga.