et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse koormusmatka võit läks Võrumaa ringkonda

20.05.2019
Võidukas Võrumaa ringkonna võistkond
Autor: Monika Ristisaar
Naiskodukaitse 2019. aasta koormusmatka võitis teistega võrreldes ülekaalukalt Võrumaa võistkond. Teisele kohale tuli Järva ja kolmandale kohale Rapla ringkond.
Seekordne koormusmatk oli 12 võistkonnale katsumuseks, sest kokku lõpetas raja 7 võistkonda.  Lisaks lõpetasid võistluse paremusjärjestuses Lääne, Tartu, Viru ja Sakala ringkonna võistkonnad.
 
Koormusmatka raja tegi enne teisi läbi Noorkotkaste meeskond, kelle läbitud teekonnaks kujunes kahe ööpäeva kestel u 70 km Kambja ja Kastre valdade looduskaunil maastikul. Rajal tuli läbida 15 kontrollpunkti ja 1 postkast, milles tuli lahendada erinevaid vaimset ja füüsilist pingutust nõudvaid ülesandeid, mis olid järgmistes militaar-sportlikes valdkondades: osavus, meditsiin, side, luure, relvastuse tundmine, Eesti kultuur ja Naiskodukaitse ajalugu, hädaolukorra lahendamine, küberluure, orienteerumine, laskmine, ohutushoid, militaar-teadmised ning ellujäämine. Koormusmatk tipnes lõpujooksuga, mil kurnatud võistlejad pidid ennast viimaseks pingutuseks kokku võtma ja näitama ühtset meeskonnavaimu.
 
2019. aasta Naiskodukaitse koormusmatka korraldajaks oli Tartu ringkond ja kokku oli võistluse korraldamise ja osavõtuga seotud u 150 inimest. Nende seas oli lisaks naiskodukaitsjatele ka kaitseliitlasi, noorkotkaid ja politseiametnikke.
 
Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming sedastas võistlust kokku võttes: "Väga hea meel on nende üle, kes lõpetasid. Tundus olema raske väljakutse, kuid edu võti seisnes vaimses vastupidavuses. Need, kes olid positiivselt meelestatud, jõudsid edukalt finišisse. Sellise võistluse läbimine eeldab head füüsilist vormi, võistkonnatööd ja veelkord rõhutades, iga võistleja vaimset tugevust".
 
Naiskodukaitse tänab Sillaotsa kooli võimaluse eest kasutada kooli võistluse läbiviimisel ning maaomanikke, kelle kinnistutel koormusmatk toimus.