et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse korraldab ohutushoiulaagrit

08.09.2020
Naiskodukaitse ohutushoiulaager 2019
Autor: Heli Illipe-Sootak
Naiskodukaitse korraldab 12.-13. septembril Kirna õppekeskuses, Jõgevamaal ohutushoiulaagri organisatsiooni mitte kuuluvatele naistele. Laagris osalejatel on võimalus arendada oma individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks ja ka meeskonnas toimimist.
Naiskodukaitse ohutushoiulaager toimub teist korda ning on osalejatele tasuta. Laager on praktilise laadiga - iga teema juures saab ise käed külge panna ja kõike proovida. Laagris saab õppida ja harjutada esmaabi andmist, proovida ise tuld kustutada, õppida kuidas metsas hakkama saada. Lisaks on osalejatel võimalik piiluda militaarmaailma ehk end maskeerida, proovida, kuidas sõdurid metsas ise süüa teevad, õppida sidepidamist, püssi lasta ning ööbida sõduritelgis. Loomulikult ei puudu laagrist ka saun ja meelelahutusprogramm. Laagris osalevatele lastele korraldab Naiskodukaitse ohutusteemalisi tegevustunde.
 
“Laagri eesmärk on anda osalejatele võimalus arendada enda individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks, kuid ka meeskonnas toimimist,” ütles laagri peakorraldaja, Naiskodukaitse arendusspetsialist Sälli Hinrikus. “Laager annab võimaluse end proovile panna, kuid on jõukohane igas vanuses ja füüsilises vormis naistele,” lisas Hinrikus.
 
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse valdkonda. Iga Naiskodukaitse liige suudab hädaolukorras ise hakkama saada ja ka teisi aidata. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses pea 2700 liiget.