et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse kutsub Võrumaale kriisiolukordadeks valmistuma

18.07.2023
Autor: Margit Kaur
5.-6. augustil korraldab Naiskodukaitse taas ohutushoiulaagri "Ole valmis!" organisatsiooni mitte kuuluvatele naistele. Laagri töötubades jagavad naiskodukaitsjad teadmisi, nõuandeid ja praktilisi võtteid esmaabist enesekaitseni. Tegevused annavad võimaluse end proovile panna, kuid on jõukohased igas vanuses ja füüsilises vormis naistele. Laager toimub Võrumaal Kirikumäe järve ääres ning on osalejatele tasuta
Laagri korraldamise eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks. Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul toimub populaarne Naiskodukaitse laager juba kuuendat korda ning laagrisse on oodatud kõik naised, kes ei kuulu Naiskodukaitsesse. "Nelja aasta jooksul on naiskodukaitsjad laagrites enam kui 650 inimest koolitanud. Töötubades õpitakse kriisideks valmis olemist, esmaabi andmist, enesekaitse võtteid, tuleohutust ning kaardiõpet, lisaks ka relvaohutust ning käitumist looduses lõhkekeha leidmise korral," sõnas Tooming.
 
"Laager on praktilise laadiga ehk igas töötoas saavad osalejad ise käed külge panna. See on hea võimalus harjutada eluks vajalikke oskusi," selgitas Tooming laagri sisu. Lisaks töötubades õpitule saab ka selgeks, kuidas endale metsas süüa teha, ning kogeda, mis tunne on suures jaotelgis ööbida.
 
"Ole valmis!" laager on tasuta ning osalejatele on tagatud lisaks töötubadele ka toitlustus ja majutus. Kuna tihti võib naistel osalemise takistuseks olla lapsehoidja puudumine, siis on laagris hoolitsetud ka selle eest. Osalejad saavad laagrisse kaasa võtta oma 7+ aasta vanused lapsed, kes saavad laagris samuti ohutusteemalisi teadmisi, kuid seda lastele sobivas võtmes.