et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse õpetab Narva-Jõesuus toimuvas kakskeelses ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks

02.06.2023
Ole Valmis laager Pärnumaal 2022
Autor: Elisa Jakson
3.-4. juunil korraldab Naiskodukaitse Narva-Jõesuus ohutushoiulaagri „Ole valmis!“ organisatsiooni mitte kuuluvatele naistele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks. Laager toimub esmakordselt kakskeelsena.
Juba viiendat aastat toimuva laagri korraldamise eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks. Ohutushoiulaager on hea võimalus saada koolitust eluks nii vajalikel teemadel.
 
Esmakordselt toimub laager kakskeelsena - töötubades saavad osalejad uusi teadmisi ja oskusi nii eesti kui vene keeles. Naiskodukaitse arendusspetsialisti Elisa Jaksoni sõnul on Naiskodukaitse ohutushoiulaagrid populaarsed ja nelja aasta jooksul on naiskodukaitsjad laagrites pea 600 inimest koolitanud. “Meil on väga hea meel sel korral pakkuda õpet ka vene keeles, kuna selle järele on varem küsitud. „Ole valmis! laagrid on populaarsed just seetõttu, et sealt saab teadmisi ja praktilisi võtteid esmaabist enesekaitseni või matkatarkustest koduste evakuatsioonivarude soetamiseni,“ lisas Jakson.
 
Laager on osalejatele tasuta ja praktilise suunaga – iga teema juures saab käed külge panna ja kõike ise proovida. Võimalus on harjutada esmaabi andmist, enesekaitse võtteid, proovida ise tuld kustutada ja õppida, kuidas metsas hakkama saada või mida teha siis, kui leiad looduses viibides lõhkekeha. Lisaks on osalejatel võimalik piiluda militaarmaailma ehk end maskeerida, proovida, kuidas sõdurid metsas ise süüa teevad, koolitada end sidepidamises ning ööbida sõduritelgis.
 
Kuna tihti võib naistel osalemise takistuseks olla lapsehoidja puudumine, siis on laagris hoolitsetud ka selle eest. Osalejad saavad laagrisse kaasa võtta oma 7+ aasta vanused lapsed, kes saavad laagris samuti ohutusteemalisi teadmisi, kuid seda lastele sobivas võtmes.
 
Naiskodukaitse korraldab teise sarnase laagri augustikuus Võrumaal. Sellesse laagrisse on registreerimine veel avatud, lisainfot leiab Naiskodukaitse Facebooki lehelt.
 
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse valdkonda. Iga Naiskodukaitse liige suudab hädaolukorras ise hakkama saada ja ka teisi aidata. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3700 liiget.
 
Lisainfo Narva-Jõesuu laagri kohta leiab Naiskodukaitse Facebooki lehel