et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse õpetab ohutushoiulaagris valmistuma kriisiolukordadeks

03.08.2022
Autor: Kristel Kitsing
6.-7. augustil korraldab Naiskodukaitse Kõveri külas Pärnumaal ohutushoiulaagri „Ole valmis!“ enam kui sajale organisatsiooni mitte kuuluvale naisele, et arendada nende individuaalseid oskuseid kriisiolukorras hakkama saamiseks.
Juba neljandat aastat toimuva laagri korraldamise eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust ning valmisolekut erinevateks kriisiolukordadeks. Ohutushoiulaager on hea võimalus saada koolitust eluks nii vajalikel teemadel.
 
Laager on osalejatele tasuta ja praktilise suunaga – iga teema juures saab käed külge panna ja kõike ise proovida. Võimalus on harjutada esmaabi andmist, proovida ise tuld kustutada ja õppida, kuidas metsas hakkama saada. Lisaks on osalejatel võimalik piiluda militaarmaailma ehk end maskeerida, proovida, kuidas sõdurid metsas ise süüa teevad, koolitada end sidepidamises, relva lasta ning ööbida sõduritelgis.
 
Naiskodukaitse arendusspetsialisti Elisa Jaksoni sõnul on ohutushoiulaagrid populaarsed ja kolme aasta jooksul on naiskodukaitsjad laagrites enam kui nelisada inimest koolitanud. „Ole valmis! laagrid on populaarsed just seetõttu, et sealt saab teadmisi ja praktilisi võtteid esmaabist enesekaitseni või matkatarkustest koduste evakuatsioonivarude soetamiseni,“ lisas Jakson.
 
Hoolitsetud on ka selle eest, et naistel ei jääks laagris osalemata lapsehoidja puudumise tõttu – osalejad saavad laagrisse kaasa võtta oma 7+ aasta vanused lapsed, kellele on korraldatud ohutusteemalised õppetoad sobivas mängulises võtmes