et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitse pidas 91.aastapäeva

03.09.2018
Autor: Aare Lepaste
Pühapäeval, 2. septembril tähistas Naiskodukaitse Põlvamaal Varbuse muusikamõisas piduliku aktuse ja vastuvõtuga 91. aastapäeva.
"Ülesandeid on olnud meil palju. Üks keerukam kui teine, ent me pole heitunud. Naiskodukaitsjale omase järjekindlusega oleme täitnud ka need eesmärgid, millesse isegi algselt kõhklevalt suhtusin" ütles Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming. Oma kõnes rõhutas ta naiskodukaitsjate suurele panusele evakuatsiooni läbiviimisel õppusel SIIL 2018 ja tänas kõiki, kes on panustanud ohutushoiu kursuse läbiviimistesse läbi aastaringi. 

Naiskodukaitse keskjuhatuse otsuse alusel annetati Sirle Baldersport-Märssile liiliaristi lll klassi medal. 

Liiliaristi III klassi kavaler Sirle Baldesport-Märss on organisatsiooni liige alates 2001. aastast. Aastatel 2003-2006 oli ta Tallinna ringkonna esinaine, järgnevad 3 aastat Naiskodukaitse Keskjuhatuse liige. Hindamatu on Sirle panus välitoitlustuse arendamisse ringkonnas - ta on õpetanud baasväljaõppe toitlustusmoodulitel ning juhtinud aastaid toitlustusgrupi tööd. Ta on aastaid esindanud edukalt oma ringkonda erinevatel laskevõistlustel ning Naiskodukaitset erinevatel luurevõistlustel. Sirle on hinnatud kaaslane, kelle toe peale võib alati kindel olla.