et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitsjad võistlevad sel nädalavahetusel sõdurioskustes

11.05.2022
Naiskodukaitse koormusmatk 2021
Autor: Maret Kommer
13.-15. maini toimub Raplamaal Rapla, Kehtna ja Märjamaa valla aladel Naiskodukaitse koormusmatk, kus võtavad mõõtu 10 ringkonna naiskodukaitsjad - kokku 13 võistkonda. Võistluse korraldaja ning läbiviija on igal aastal erinev Naiskodukaitse ringkond, sel aastal on võistlus Rapla ringkonna korraldada.
Kaks päeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pannakse proovile osalejate sõdurioskused ja -teadmised. Varjatud liikumine maastikul toimub neljaliikmeliste võistkondadega nii päeval kui ka öösel, patrullvarustuses naistel tuleb läbida kõik kaardile kantud kontrollpunktid ja lahendada seal etteantud ülesanded. Koormusmatka korraldajate sõnul on rada vaheldusrikas ja vürtsitatud põnevate ülesannetega. Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja liikuma ilma igasuguse kõrvalise abita.

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on koormusmatk naiskodukaitsjate poolt väga oodatud iga-aastane patrullvõistlus, kus võimalik omandatud oskuseid ja võimeid testida. “Koormusmatk paneb proovile võistlejate füüsisele lisaks ka emotsionaalse vastupidavuse - naistel on võimalus kogeda, et tegelikult suudetakse palju enam kui esialgu arvatakse,” sõnas Tooming.

Võistlusele antakse start 13. mai õhtul kell 20:00 Raplas Sadolini spordikeskuse juures. Raplamaa noored kotkad ja kodutütred käivad trassi läbi väljaspool ametlikku punktiarvestust, olles nö null-võistkond, mille ülesandeks on kontrollpunktide valmisolekut testida. Naiskodukaitse koormusmatk lõpeb pühapäeval lõuna paiku. Sel ajavahemikul võib Raplamaal kohata kaitseväe vormis, relvadega naisi. Korraldajad paluvad piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist.

Võistluse korraldaja ja läbiviija on Naiskodukaitse Rapla ringkond koostöös sõpradega.
 
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3300 liiget.