et
en
Teksti suurus:
A A A

Naiskodukaitsjad võtavad mõõtu esmaabi erialavõistlusel

25.09.2020
Naiskodukaitse esmaabivõistlus, 2018
Autor: Monika Ristisaar
Sel laupäeval, 26. septembril toimub Põlvamaal seitsmendat korda Naiskodukaitse üle-eestiline esmaabi erialavõistlus, kus selgitatakse välja parimate teadmiste ja oskustega esmaabiandjad.
Võistluste start antakse kell 08:30 Mammaste Tervisespordikeskuse juurest. Rajale on minemas 14 võistkonda, kusjuures üheks liikmeks igas võistkonnas on kodutütar. Ülesannete ja situatsioonide ettevalmistamisel olid naiskodukaitsjatele ja kaitseliitlastele abiks koostööpartnerid Kuperjanovi jalaväepataljonist ning Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist.

Võistluste peakohtuniku Kristeli Pehk'i sõnul on võistlus mahutatud ühele pikale päevale ning võistluspäev on tihe. Päeva jooksul tuleb rajal läbida kokku 14 võistluspunkti, mis on korraga avatud - võistkonnad läbivad neid järjest, alustades igaüks erinevast punktist.
Võistluse peakorraldaja Jaanika Mihelson'i sõnul on ettevalmistusperiood olnud COVID-19 tõttu üsna pingeline, sest pikalt oli õhus küsimus, kas võistlust ikka saab korraldada. Mõistagi on igas võistluspunktis tagatud kõikidele võistlejatele näomaskid ning desinfitseerimisvahendid.

Nii peakorraldajad kui peakohtunik loodavad, et kõik sujub nii nagu plaanitud ning võistlejad tulevad võistlema hea tujuga. Mihelson'i sõnul on võistlusel oodata mõningaid üllatusi. "Hea tuju ja huumoriga saab kõik situatsioonid ja ülesanded lahendatud,“ on ta siiski veendunud.

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlus toimub iga kahe aasta tagant. Põlva ringkonnal on see esimene kord võistlust läbi viia. Aastal 2018 oli korraldajaks Tartu ringkond ning võitjaks tuli siis Viru ringkond.