et
en
Teksti suurus:
A A A

Narva kaitseliitlased saavad uue hoone

05.10.2013
Kaitseministeerium eraldab kaitseliidule raha Narva malevkonna uue hoone ehituseks, sest malevkonna praegune hoone on täielikult amortiseerunud.
Kaitseliitlased, kes panustavad vabatahtlikult oma ajaga riigikaitsesse, väärivad kaasaegseid väljaõppe- ja olmetingimusi,“ ütles kaitseminister Urmas Reinsalu. „Narva kaitseliitlased on kaheldamatult Eesti patrioodid ja kindlasti kujuneb kaitseliidu malevkonna kodu isamaalise kasvatuse keskuseks piirilinnas Narvas.“

Reinsalu sõnul ootab ministeerium kaitseliidult hinnangut ehitustööde maksumusele ja riigihanke ettevalmistamist. „Kõik eeldused on loodud, et kaitseliit saaks ehitustöödega algust teha järgmisel aastal,“ sõnas kaitseminister.

Kaitseliit juhtis tähelepanu hoone seisukorrale tänavu augustis, kui kaitseminister külastas Narvas kaitseliidu Alutaguse maleva Narva malevkonda.

Narva malevkond on üks kolmest kaitseliidu Alutaguse maleva malevkondadest. Narva malevkonda kuuluvad geograafiliselt peale Narva linna veel Narva-Jõesuu, Sillamäe ja Vaivara vald.

Malevkonda kuulub üle 230 kaitseliitlase, selle tuumikuks on juba iseseisvuse taastamise ajal kaitseliiduga liitunud Eesti patrioodid ning mitmeid endisi ja praeguseid piirivalvureid ning politseinikke.