et
en
Teksti suurus:
A A A

Narva malevkond sai Noorte Kotkaste aastapäeval lipu

19.06.2023
Autor: Markus Sein
Laupäeval, 17. juunil tähistasid Noored Kotkad oma 93. aastapäeva Narva raekoja platsil. Tegu oli ajaloolise päevaga, kus õnnistati sisse ka Noorte Kotkaste Alutaguse maleva Narva malevkonna uus lipp.
Noorte Kotkaste Alutaguse maleva Narva malevkonna lipp õnnistati sisse Kaitseliidu peakaplani Peeter Paenurme poolt ning anti malevkonnale üle Noorte Kotkaste 93. aastapäeva tähistamisel Narva raekoja platsil. Lipu annetas malevkonnale Ramirent Baltic AS. Lipu naelutamise au kuulus üheksale inimesele:

Silver Tamm, Noorte Kotkaste peavanem
Riho Ühtegi, Kaitseliidu ülem
Katri Raik, Narva linnapea
Arvo Laur, Ramirent Baltic AS esindaja
Igor Aal, Noorte Kotkaste Narva malevkonna pealik
Aleksandr Lupanov, Alutaguse maleva Lahingkompanii ülem
Kaido Kaldma, Noorte Kotkaste Alutaguse maleva pealik
Erkki Karuks, Alutaguse maleva pealik
Nikita Aal, Noorte Kotkaste Narva malevkonna noorkotkas 

Lisaks tunnustas Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm tunnustas pidulikul sündmusel  autasudega ja teenetemärkidega organisatsiooni tegevusse vabatahtlikult panustavaid silmapaistvaid liikmeid. Ühtekokku anti Narvas välja 74 tunnustust. Üle anti 11 teeneteristi, 10 teenetemärki, 17 teenetekirja, 15 eeskujuliku kotka märki, 4 ustava sõpruse märki, 3 teeneteplaati ja 8 aitaja märki. Lisaks neile tunnustati palju liikmeid, toetajad ja koostööpartnereid ka tänukirjaga.

Pidulikule koosviibimisele olid kutsutud noorkotkad, vabatahtlikud noortejuhid, noorteinstruktorid ning Noorte Kotkaste toetajad ja sõbrad üle Eesti. Rivis seisis 45 noorkotkast, 25 kodutütart, 4 naiskodukaitsjat ja 3 kaitseliitlast.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav riigikaitse suunitlusega noorteorganisatsioon. Peamised tegevusvormid on laagrid ja matkad ning kogu tegevus on noortele tasuta.