et
en
Teksti suurus:
A A A

Neljapäeval algab 22. „Utria dessant“

14.01.2020
Autor: Kaitsevägi
Neljapäeva õhtul kell 20.00 stardivad Jõhvi lähistelt talvisele militaarvõistlusele „Utria dessant 2020“ 30 neljaliikmelist võistkonda.
Nagu tavaliselt osaleb enim võistkondi Kaitseliidust: Tallinna malevast viis võistkonda, lisaks Meredivisjoni naiskond. KL Rapla malev on esindatud kolme võistkonna ja Naiskodukaitse Rapla naiskonnaga, Pärnumaa malevast läheb trassile kaks, Tartu, Valgamaa, Alutaguse, Jõgeva, Järva ja Harju malevast üks võistkond. Kaitseväest osalevad Pioneeripataljon ja kaks Scoutspataljoni võistkonda.

Välisvõistkondi on tänavu osalemas rekordarv. Ühendkuningriigist osaleb kolm, Taanist ja Kanadast kaks võistkonda, Lätist ja Shveitsist üks võistkond. Võistlust tulevad vaatlema Marylandi Rahvuskaardi esindajad.
Trassi pikkus on sel aastal ,olenevalt võistkondade rajavalikust, vahemikus 70-100 kilomeetrit. Võistlus kestab ca 35 tundi ning päädib lõpujooksuga Narva-Jõesuu rannas, mida on võimalik publikul jälgida ajavahemikus 09.00-15.00.

„Utria dessanti“ korraldab ERNA Selts koostöös Kaitseliidu ja Narva-Jõesuu linnavalitsusega. Võistlusega meenutatakse Johan Pitka juhitud dessantoperatsiooni, milles osalesid Soome vabatahtlikud, Eesti merevägi ja Kaitsevägi ning Narva kaitseliitlased. Lahingutega ülekaaluka vastasega vabastati 17.-19.jaanuaril punastest Narva-Jõesuu ja Narva.