et
en
Teksti suurus:
A A A

Noorkotkad ja kodutütred alustasid virtuaalmatkamist

03.04.2018
Noorte Kotkaste matkamäng Hiiumaal
Autor: Noorte Kotkaste fotogalerii
Noored Kotkad ja Kodutütred esitavad 1. aprillist kuni 30. septembrini virtuaalmatkamise väljakutse, kus Kaitseliidu noorteorganisatsioonide liikmed saavad matkata endale sobival ajal ja kohas, registreerides nutiseadet kasutades oma liikumise.
Matkamiseks võib kasutada matka- ja terviseradasid või muid võimalikke matkamise kohti. Samuti sobivad selle väljakutse raames kõik Kaitseliidu malevate või noorteorganisatsioonide korraldatud matkad, retked või muud võistlused, kus osalejad peavad läbima vahemaid kasutades füüsilist jõudu.
 
Virtuaalmatkamine eesmärk on edendada aktiivset eluviisi ning suurendada matkamise populaarsust. Anda perekondadele põhjust noorkotkast või kodutütrest lapsega matkarajale minna ning veeta pere keskel vaba aega.
 
Iga kalendrikuu teisel nädalal avaldatakse tulemuste detailne vahekokkuvõte Noorte Kotkaste ja Kodutütarde meililistides. Malevate kokkuvõtvad tulemused summeerituna  avaldatakse noorteorganisatsioonide sotsiaalmeedia lehtedel.
 
Tulemuste arvestamisel jagatakse matkad kahte kategooriasse: jalgsimatkad ja muuliigilised matkad. Jalgsimatka tingimuseks on, et läbitud vahemaad peavad olema läbitud jalgsi, muuliigiliste matkade alla liigituvad näiteks rattamatkad, kanuumatkad, paadimatkad jt, kus edasiliikumiseks kasutatakse füüsilist jõudu. Virtuaalmatkamise väljakutses ei võeta arvesse automatkasid, laevamatkasid või lennukimatkasid.
 
Kõik väljakutsel osalejad saavad korraldajatelt väikese meene. Kõik need osalejad, kes koguvad kogu perioodi jooksul enam kui 250km jalgsimatka kilomeetreid saavad korraldajatelt EV100 sümboolikaga meene.
 
Eraldi auhinnatakse jalgsimatkade ja muuliigiliste matkade tublimaid. Individuaalselt tunnustatakse kolme kõige enam kilomeetreid kogunud noorkotkast, kodutütart, noortejuhti ja noorteinstruktorit. Samuti selgitatakse välja kõige aktiivsem matkamaakond, kes ühe maleva ja ringkonna liikmete tulemuste summana on kogunud kõige enam matkakilomeetreid.
Osaleda võivad kõik kodutütred ja noorkotkad, samuti on eraldi arvestus noortejuhtidele ja noorteinstruktoritele.
 
Matka registreerimiseks tuleb matkamine registreerida Google Docs lingil (peab omama Google kontot). Matka läbimise kinnituseks tuleb Google Docs lingile üles laadida ka ekraanitõmmis läbitud marsruudiga. Google konto mitteomamisel palun kirjutage nooredkotkadgmail.com e-postile, mis annab teile matkade registreerimiseks edasised juhised.