et
en
Teksti suurus:
A A A

Noorkotkastel tuleb lahendada "väga segane lugu"

26.06.2009
Täna, 26. juuni õhtul kell seitse avatakse Tartumaal Haaslava vallas Marjamaal Noorte Kotkaste võistlusmatk Mini-Erna. Esimene võistkond stardib homme, 27. juuni hommikul kell kaheksa.
Võistlusraja pikkus on linnulennult 35 km. Võistkonnad peavad luurepatrullina läbima maa-ala, kus on korraldajate poolt mänguliselt ette valmistatud "väga segane lugu". Nimelt on rajal "omad" ehk kontrollpunktid kohtunikega, kuhu võistkond peab jõudma. Selleks on aga vaja ületada "pahade" poolt valvatav maa-ala ja saada ööbimiskohas hakkama ka neutraalsete "pärismaalastega".

Mini-Erna eesmärk on testida võistlejate teadmisi, oskusi ja füüsilist vastupidavust ning selgitada võitja. Võistlusest võtavad osa neljast 14-17-aastasest noorkotkast koosnevad võistkonnad. Rajale suundub 18 võistkonda: kõigi 15 Noorte Kotkaste maleva esindused ning külalistena Kodutütarde naiskond ning võistlejad Lätist ja Leedust.

Tänavune Kaitseliidu eriorganisatsiooni Noored Kotkad võistlusmatk Mini-Erna on juba kolmeteistkümnes. Võistluse peakohtunik on Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm. Võistluse korraldajad on Noorte Kotkaste esindus ja Noorte Kotkaste Tartu malev. Võistluse läbiviimist toetavad Kaitseliidu Tartu malev, Kodutütarde Tartu ringkond ja Naiskodukaitse Tartu ringkond.