et
en
Teksti suurus:
A A A

Noorte kotkaste ja kodutütarde talilaagris oli kõikidel põnev

02.03.2010
Nädalavahetusel olid Valga maakonna kodutütred ja noored kotkad talvelaagris. „Laagri korraldamise eesmärgiks on aidata noortel vaba aega kasulikult ja eesmärgipäraselt sisustada ning anda nendele täiendavalt eluks vaja minevaid oskusi ja teadmisi,“ selgitas laagriülem Mihkel Saul.
Tema väitel oli püstitatud eesmärkide saavutamiseks kavandatud laagrilistele hulga huvitavaid ettevõtmisi. Omapärane ja teatavaid pingutusi nõudev oli juba reedeõhtune jalgsirännak Tõrva kultuurimaja juurest laagripaika Rulli.

Kohale jõudes sõid laagrilised kõhud täis, panid märjaks saanud riided kuivama ja kasutasid üürikesi jõudehetki üksteisega suhtlemiseks. Esimene laagriöö saadeti mööda köetud ruumides.

Laupäeva hommikul seitsme ajal tõsteti laagrilised taas jalgele. Pesemise järel ootas laagrilisi Ülle Säinase, Hannes Vanatoa ja Evelin Tamme valmistatud toit. Ja siis läks tõsiseks laagrieluks lahti. Juhendajad Toomas Duvin, Kait Kingumets, Lauri Eisler, Siim Rohumets, Anton Dontsov, Jaan Kristjan Svaigsne, Aimar Pehlak, Silver Jäger, Konstantin Timakov, Andres Blank ja teised hakkasid noortele mitmesuguseid tegevusi organiseerima ja tarkusi jagama.

Programmis oli majutuskoha püstitamine ning meediku, laskuri ja autojuhi erikatsete õpetamine. Samuti sideõpe ehk täpsemalt kuidas vedada sidekaableid ja luua ühendus staabi ja telkide vahel.

Pärast õhtusööki korraldatavas vestlusringis rääkis kpt Ivo Jurak teenistusest välismissioonidel. Päeva lõpuks toimus veel meelelahutuslik võistlusmäng, kus tuli oma osavust ja vastupidavust üles näidata lumisel takistusrajal, käte abil kelgu lükkamises, kepikõnnis ja madalroomamises. Esialgu tundub kõik nagu lihtne, kuid igal asjal oli oma „kiiks“ juures. Selle lõppedes olid enamus osalejad muljetest tulvil ja nii väsinud, et uni saabus osalejatele märkamatult.

Laagri kolmas päev möödus kokkuvõtete tegemise, asjade pakkimise, ruumide ja muu koristamise tähe all. Ja saigi laager läbi ning aeg kojusõiduks.

„Väga hea, et selliseid laagreid korraldatakse. Koht on ilus, toit on maitsev ja tegevused asjalikud ning õpetlikud,“ oli kuulda noori laagrilisi omavahel rääkimas.

Soojad tänusõnad Tõrva Kultuurimajale ja Pille Ilissonile ning Rulli Mäe talule ja kõigile teistele, kes korralduse ja läbiviimise juures abiks olid!