et
en
Teksti suurus:
A A A

Orkaan tõi kokku 1016 osalist

01.12.2013
Hetk Orkaanilt
Autor: Silver Hinno
Sel nädalavahetusel tegutses Kaitseliidu suurõppuse Orkaan raames Hiiu- ja Läänemaal üle tuhande osalise, nende seas kaitseliitlaste kõrval külalised Lätist ja Soomest.
Kaitseliidu ülema, brigaadikindral Meelis Kiili sõnul oli õppus korda läinud ja vabatahtlike motivatsioon kõrge: „Seesama õppus näitab seda, et eestlane on vabatahtlikult valmis oma perede ja kodude kaitseks.“

Kaitseliidu kooli juhataja, õppuse üldjuht Erik Reinhold sõnas oma kõnes, et kuigi õppus oli raske, said vabatahtlikud neile püstitatud ülesannetega hiilgavalt hakkama. „Me oleme jälle saanud tugevamaks ja Eesti on saanud seeläbi veel natuke tugevamaks,“ sõnas Reinhold

Õppusel harjutati agressiivset käitumist olukorras, kus vastased on võtnud väikeste üksustega oma kontrolli alla Kiltsi lennuvälja, Rohuküla sadama ja Tahkuna poolsaare Hiiumaal, et võimaldada vaenlase suuremate jõudude sissetungi ning meid välisühendustest ära lõigata.

Realistlikumat olukorda aitasid kuvada õhuväe lennukid AN-2, õppehävitaja L-39 ja kopterid Robinson ning mereväe staabi- ja toetuslaev Tasuja.

Vabatahtlike lahingufotograafide pilte saab sirvida siin


Veel rohkem pilte on autorite kaupa sorditud albumites siin