et
en
Teksti suurus:
A A A

Oskustevõistluse “Alati valmis!” võidu viisid koju Tartumaa tüdrukud ning Valgamaa poisid

26.04.2022
Autor: Noored Kotkad
Nädalavahetusel Ida-Virumaal peetud Kodutütarde ja Noorte Kotkaste iga-aastane oskustevõistlus “Alati valmis!” lõppes sel korral Tartu ringkonna kodutütarde ja Valgamaa noorkotkaste võiduga.
Esmakordselt toimus oskustevõistlus Narvas. Eesmärk oli pakkuda noortele huvitavat, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste järgu- ning erikatsete alaseid teadmisi ja oskusi nõudvat võistlust. Lisaks kontrollida võistkondade võimet täita neile antud ülesandeid ning selgitada välja parimad malevad ja ringkonnad.
 
Ülesandepunktides pidid võistkonnad lahendama etteantud ülesanded, mis nõudsid loovust, nutikust, teadmiseid, kiirust, täpsust ja meeskonnatöö oskust. Punktides oli oluline täita ülesanne ning ülesande ajaline sooritus, mille järgi kujunes paremusjärjestus.
 
„Alati valmis!“ võistlusest võtsid osa Kodutütarde ringkondade ja Noorte Kotkaste malevate 4-liikmelised võistkonnad. Võistkonnas kaks liiget on vanuses 7–13 aastat ja kaks liiget vanuses 14–18 aastat, et suurendada koostööd nooremate ja vanemate noorkotkaste vahel.
 
Võistluse peakorraldaja, Narva piirkonnas töötava Kaitseliidu noorteinstruktori Vladislav Egleti sõnul viis tänavune rada osalejad seiklema mööda Narva linna. “Ülesandepunktides käies said võistlejad tutvuda Narvaga ning näha meie linna ilusamaid kohti, lisaks said võitlejad panna proovile enda teadmised ja oskused”, lisas Eglet, kes on rahul, et üle saja Eesti noore kogunesid pea kõikidest maakondadest just Ida-Virumaale.
 
Oskustevõistluse korraldasid Kodutütarde ja Noorte Kotkaste esindus, Noorte Kotkaste Alutaguse malev ja Kodutütarde Alutaguse ringkond koostöös Kaitseliidu Alutaguse maleva ning koostööpartneritega.