et
en
Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa kaitseliitlaste sajand jõudis raamatusse

04.12.2019
KL Pärnumaa maleva raamatusse raiutud sajand
Autor: Mailiis Ollino, Pärnu Postimees
Esmaspäeval, 02. detsembril esitleti Pärnu Endla teatri kohvikus Pärnumaa maleva värsket ajalooraamatut „100 aastat Kaitseliitu Pärnumaal“. Kohavalikuga tehti  kummardus 1990. aastal taastatud Kaitseliidu Pärnumaa maleva esimesele pealikule, Lembit Mägedile - legendaarsele noorkotkale, kaitseliitlasele, pataljon Narva võitlejale ja teatrimehele oli see kohvik aastaid üks meelispaiku.
Kõvakaaneline ja kvaliteetses värvitrükis teos sisaldab endas rikkaliku fotomaterjaliga illustreeritud kronoloogiat. Raamat annab ülevaate vabatahtlikust riigikaitsest Pärnumaal aastatel 1918 kuni 2018. Teose autorite sõnul joonistavad kaante vahele saanud kirjaread ja fotod selgelt välja meie organisatsiooni liikmete ühise palge – isamaalise, teotahtelise ja alati innustunult tulevikku vaatava.

Väljaande koostasid Pärnumaa maleva vabatahtlik ajaloopealik Mehis Born ja Pärnumaalt pärit ajaloolane ja naiskodukaitsja Merike Jürjo. Kujunduse ja küljenduse tegi Heino Prunsvelt. Lisaks koostajatele on raamatu sünnile kaasa aidanud paljud ajaloohuvilised kaitseliitlased ja Kaitseliidu sõbrad.