et
en
Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa malev hooldab metsavendlusega seotud paiku

02.07.2009
Kaitseliidu Pärnumaa maleva kaitseliitlased keskenduvad seekordsel suvisel väljaõppevälisel kogunemisel tavapärase meelelahutuse asemel maakonna sõjaajaloo uurimisele ja asjakohastele talgutöödele.
4. juuli kogunemise kandev teema on metsavendlus Pärnumaal. Sel aastal möödus 60 aastat märtsiküüditamisest. Just märtsiküüditamine sündmus võttis Eesti Vabariigi eest võidelnutelt enamiku toetajaskonnast.

Kaitseliitlased ja nende sõbrad külastavad kogunemisele minnes mõnda metsavendlusega seotud paika oma kodukandis (mälestuskivi, matmiskoht, punkriase jne). Vajadusel teevad nad seal korrastustöid ja mälestatavad langenuid võitlejaid.

Üritus tipneb osalejate koondumisega legendaarse valgekaartlase, Põltsamaa kunagise linnapea ja metsavenna Georg Koldi mälestusmärgi asupaigas. Ajaloolistest paikadest Pärnus ja mujal maakonnas rännatakse kogunemispaika Georg Koldi mälestusmärgi juurde Tootsi lähistele nii jalgratastel kui ka motoriseeritult. Ka Georg Koldi mälestuskivi ja selle ümbrus korrastatakse, seejärel kuulatakse päevakohast ajalooloengut ja osaletakse Georg Koldile pühendatud mälestustseremoonial.

Seejärel ootab ühine talgusupi söömine Kaisma Suurjärve ääres. Ning isamaa-austust lisab 25. laulu- ja tantsupeo ülekande ühine vaatamine suurelt väliekraanilt.