et
en
Teksti suurus:
A A A

​Pärnumaa maleva laskursanitarid ja rühmaparameedikud õppisid lahinguolukorras kannatanuid abistama

10.06.2020
Meditsiiniõppus
Autor: Pärnumaa malev
Pärnumaa maleva meditsiinivaldkonna vabatahtlikel avanes möödunud nädalavahetusel Tihemetsas võimalus Eesti parimate instruktorite ja praktikute juhendamisel omandada uusi ning kontrollida olemasolevaid teadmisi.
Kolmepäevasel õppusel said kaitseliitlased uusi teoreetilisi teadmisi, mida praktikas ka kohe rakendati. Pühapäeval kontrollisid läbiviijad kursantide oskusi teoreetilise eksami ning mitmeosalise praktilise harjutusega. Meditsiini algkursusest erines õppus ülesehituselt. Tekkinud olukordi tuli lahendada tõetruumas õhustikus, lendasid värvikuulid ja kasutati vereimitatsiooni. See sundis abiandjaid varjuma tule eest ning näitas, kui raske on žgutti paigaldada verejooksuga. Käed on libedad ja asjad ei püsi käes.

„Kuna meditsiin on selline eriala, mida on vaja pidevalt harjutada ja täiendada, siis otsustasime läbi viia Pärnumaa maleva meditsiinipersonalile ehk laskursaniteridele ja rühmaparameedikutele ning ennast täiendada soovivatele sõduritele täiendõppe,“ sõnas kursuse korraldaja leitnant Kajar Soosaar. „Keskendusime TCCC algoritmi ehk taktikalise lahingkannatanu käsitlemise põhimõtete tutvustamisele ning selle esimesele osale ehk abile tule all ja abile taktikalises faasis,“ lisas Soosaar.

Kursandid ei olnud kasinad lõpusõnades instruktoreid kiitma. Õppusega jäädi rahule ja tunnistati, et selliseid õppusi on vaja. Instruktoridki kiitsid õpilasi suure huvi ja motivatsiooni eest. Õhku jäi mõte, et rohkem võiks meditsiiniharjutusi selliselt läbi mängida ka taktikalistel õppustel.