et
en
Teksti suurus:
A A A

Pealinnalaagrisse koguneb taas ligi 100 kodutütart

31.07.2018
Kodutütarde pealinnalaager 2016. aastal
Autor: Erik Peinar, Riigikogu
Täna, 31. juulil saab hoo sisse järjekorras juba 17. pealinnalaager, kuhu tuleb üle Eesti kokku ligi 100 kodutütart.
Nelja päeva jooksul saavad tublimad kodutütred osa põnevast laagriprogrammist, mis läbi aastate on jäänud traditsiooniliseks. Igal aastal osalevad laagris oma aktiivsusega silma paistnud tüdrukud, kellele tutvustatakse vaatamisväärsuseid ja pealinna paiku, mida üks kodutütar kindlasti nägema peaks. Laagri ühel päeval näitavad tüdrukud end vormiriietuses.
 
Esimesel päeval on aeg laagrisse sisse elada ja suunduda ekskursioonile Tallinna loomaaeda, kus giid viib läbi põneva tuuri ja jutustab sealsetest asukatest.
 
Kolmapäeval pannakse selga vormid ning tüdrukuid ootavad Riigikogu, Kaitseliidu peastaap ja Stenbocki maja. Pärast lõunat suundutakse Tallinna Teletorni ja Botaanikaaeda. Õhtupoolikul külastatakse Metsakalmistut, kus süüdatakse küünlad presidentide Konstantin Pätsi ja Lennart Meri haudadel.
 
Laagri kolmandal päeval külastatakse Kadrioru parki ja lossi ning presidendi kantseleid. Õhtul ootab kodutütreid ees Vabaõhumuuseumi külastus.
 
Reedel minnakse Miinisadamasse, kus kodutütardele tutvustatakse lähemalt tuukrite tööd. Lisaks on laagrilistel võimalus astuda miinijahtija Ugandi pardale ja teha merel tiir ühe õige tuukrilaevaga.
 
Kodutütarde pealinnalaagri toimumine on pikaajaline traditsioon, mis annab noortele võimaluse omandada uusi teadmisi ja avardada silmaringi. Kodutütred plaanivad pealinnalaagri korraldamise traditsiooni edaspidigi elus hoida.