et
en
Teksti suurus:
A A A

​Politsei- ja Piirivalveameti kiirreageerijad said Kaitseliidu valveteenistuse kutsemeistrivõistlusel esikoha

29.04.2019
Autor: Salmar Saar
26. aprillil Kirna väljaõppekeskuses toimunud Kaitseliidu valveteenistuse kutsemeistrivõistlusel tuli esikohale Tartu kiirreageerimisüksus Politsei- ja Piirivalveametist, Kaitseliidu valvemeeskondade arvestuses võttis võidu Ämari Lennubaasi võistkond.
Kutsemeistrivõistlus koosnes kümnest erinevast harjutusest alates esmaabi andmisest kuni relvastatud isiku kinni pidamiseni. Populaarseimaks katsumuseks oli takistusrada, kus lisaks erinevatele ronimisülesannetele ja täpsuslaskmisele pidid võistkonnad lahendama ülesandeid kinni seotud silmadega ning ületama kummipaadiga veetakistuse, mis omakorda pani meeskonnatöö tõsiselt proovile.

„Eesmärk sellisel üritusel on ennekõike ikkagi koos veedetud aeg läbi heade emotsioonide, kus enese proovile panek ja sportlik konkurents on omal kohal. Valveteenistuse traditsioonid ja ühine sisemine kultuur on väga olulised, see ühendab ja tekitab kuuluvustunde. Meie valvurid töötavad üle terve Eesti ning sellised kokku toovad üritused, kus teineteisega mõõtu võtta ja ühiselt aega veeta on tähtsal kohal,“ selgitas valveteenistuse juhataja Tiit Kõluvere.

Sel aastal toimunud kutsemeistrivõistlus oli järjekorras juba kolmas. Erinevalt varasematest aastatest osalesid sellel aastal võistlusel külalisvõistkonnad Maksu- ja Tolliametist ning Politsei- ja Piirivalveametist. Lisaks oli edasi arendatud võistluse formaati ning ka võistlusalad olid varasemast keerukamad.