et
en
Teksti suurus:
A A A

​Põrgupõhja retk algas hästi

05.07.2018
Põrgupõhja retke start
Autor: Karri Kaas
Täna hommikul alanud metsavendlusele ning ellujäämisoskustele pühendatud sõjalis-sportlikul võistlusel Põrgupõhja retk läks tänavu rajale kolmteist võistkonda.
Kolmepäevase jõukatsumise pikkus on linnulennult 70 kilomeetrit, mille jooksul peavad metsavendade gruppideks kehastunud võistlejad  neljapäeva hommikust laupäeva pärastlõunani läbima Raplamaa vaheldusrikast ja looduskaunist maastikku. Trassil lahendavad nad erinevaid nupukust ja tiimitööd proovilepanevaid ülesandeid, sekka ka esmaabi ja ajalooteadmisi kontrollivaid ülesandeid.
 
"Võistluse eesmärgiks on alati olnud äratada huvi matkatarkuste ja ellujäämisoskuste vastu ning jäädvustada meie vabadusvõitluse ajalugu," tutvustas Põrgupõhja retke peakorraldaja Martin Andreller võistluse tausta. Tema sõnade kohaselt saavad osalejad  läbi jõukatsumise kindlasti rohkem aimu metsavennaelust ning õpivad seal juures ka iseennast pisut paremini tundma.
 
"Võistlus annab igaühele suurepärase võimaluse panna võrdlemisi kontrollitud tingimustes proovile nii oma individuaalsed- kui meeskonnatööoskused ning iseseisva mõtlemisvõime suure füüsilise koormuse ja stressi tingimuses,"  lisas Andreller.
 
Juba üheksateistkümnendat korda toimuv Põrgupõhja retk algas neljapäeva, 05. juuli hommikul Urevere külas Topi talus mälestuskivi avamisega Eesti ühele legendaarsemale metsavennale ning Relvastatud Võitluse Liidu loojale ja juhile Endel Redlichile.
 
Jõukatsumine lõppeb laupäeva, 07. juuli pärastlõunal lõpujooksuga, mille finiš on Eidaperes Kassivõllimäel. 
 
Põrgupõhja Retk on oma nime saanud metsavendade vastupanuorganisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu Vigala lähedal asunud punkri järgi. Võistluse peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla ja Pärnumaa malevad. Võistluse kajastuse eest kannab hoolt Kaitseliidu ajakiri Kaitse Kodu!.