et
en
Teksti suurus:
A A A

Põrgupõhja retke võitsid pärnakad

15.07.2019
Autor: Kristjan Prii
Neljapäeva hommikul alanud metsavendlusele ning ellujäämisoskustele pühendatud sõjalis-sportlikul võistluse Põrgupõhja retk 2019 võitis Kaitseliidu Pärnumaa maleva Aruvälja meeskond.

 
Esikohale tulnud võistkonda kuulusid Taavi Tilk, Valdo Hälvin, Janno Lampp ja Erik Sempelson. Teiseks tuli Pärnumaa maleva Vändra võistkond ja kolmanda koha pälvis Tallinna maleva Põhja kompanii I meeskond.

Kolmepäevase jõukatsumise pikkus oli linnulennult 85 kilomeetrit, mille jooksul pidid metsavendade gruppideks kehastunud võistlejad läbima varjatult Raplamaa vaheldusrikast ja looduskaunist maastiku ning lahendama trassil erinevaid nupukust ja tiimitööd proovilepanevaid ülesandeid.

“Raske, kuid väga hea võistlus oli,” ütles võistkonna liige Janno Lampp “Rada oli küll väga kiire, mis tähendab, et pidime pidevalt pingutama ning tempot hoidma, et õigel ajal punktidesse jõuda, kuid tegelikult lisas see ka pinget. Nagu seda tegi ka vastutegevus, kes oli pea alati kohal,” lisas ta.

Tänavu kahekümnendat juubelit tähistanud Põrgupõhja retk algas neljapäeva, 11. juuli hommikul Vana Vigala laululava juures ning lõppes, 13. juuli õhtupoolikul lõpujooksuga Eidaperes Kassivõllimäel.

Põrgupõhja retkel läks rajale kokku kaheksateist neljaliikmelist võistkonda, mille hulgast katkestas täielikult jõukatsumise neli. Ühe meeskonnaliikme pidid raja äärde jätma seevastu mitmed võistkonnad.

"Katkestamiste hulk võib numbriliselt ju üsna suur tunduda, kuid tegelikult pole selles midagi imestamisväärset, sest rada oli raske ning ilmastik mitmekülgne," ütles võistluse peakorraldaja Martin Andreller ning lisas, et eriti hea meel on tal selle üle, et suur hulk esimest korda retkel osalenud võistlejaid ka lõpetas.

Põrgupõhja Retk on oma nime saanud metsavendade vastupanuorganisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu Vigala lähedal asunud punkri järgi. Võistluse peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla, Lääne ja Pärnumaa malevad ning Eesti Endiste Metsavendade Liit, kes tänavu annab jõukatsumise juubeli puhul esimest korda võitjatele välja ka Põrgupõhja retke rändkarika.