et
en
Teksti suurus:
A A A

Presidendilt saavad riikliku teenetemärgi kaheksa Kaitseliidu tegevliiget

29.01.2019
President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riiklikud teenetemärgid kaheksale Kaitseliidu tegevliikmele
Deiv Bogens on Kaitseliitu kuulunud ligi 30 aastat ning selle aja jooksul teeninud erinevatel ametikohtadel Kaitseliidu Alutaguse malevas, sealhulgas Narva malevkonna pealikuna. Maleva väljaõppeinstruktori ja staabiohvitserina on Bogens andnud suure panuse nii kaitseliitlaste väljaõppe korraldamisel kui ka noorte isamaalise kasvatuse arendamisel. Vabariigi Presidendi otsusega saab ta Kotkaristi V klassi teenetemärgi. 

Riina Kütt on Naiskodukaitse tegevliige aastast 1993 ja organisatsiooni esimeste oluliste alusdokumentide koostaja. Riina Kütt on muu hulgas Koolituskeskus Tungal asutaja, tegevjuht ja koolitaja. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli haridusteaduste magistrantuuri andragoogika erialal, tal on täiskasvanute koolitaja kutse 7. tase. Vabariigi Presidendi otsusega antud Valgeristi V klassi teenetemärk. 

Lisaks saavad ühiskondliku tegevuse eest riiklikud teenetemärgid: 

Irina Embrich – epeevehkleja (Valgetähe III klass)
Tiit Pruuli – kultuurielu edendaja, ettevõtja (Valgetähe III klass)
Kalle Järvekülg  – sisejulgeoleku edendaja (Valgetähe V klass)
Ivar Sibul –  metsateadlane, Eesti Maaülikooli õppejõud (Valgetähe V klass)
Daimar Elp – vereandja (Eesti Punase Risti V klass)
Mait Müürsepp  – kaitsepolitseiametnik (Kotkaristi IV klass)

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.
 
Vabariigi President annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi Keskuses.