et
en
Teksti suurus:
A A A

​Rapla malev võitis Gustav lokotari mälestusvõistluse lahingurelvadest laskmises

09.10.2019
Gustav Lokotari mälestusvõistlus
Autor: Hannes Reinomägi
Rapla maleva võistkond võitis 5. oktoobril Tallinna maleva Männiku lasketiirus toimunud Gustav Lokotari mälestusvõistluse lahingurelvadest laskmises edestades teiseks jäänud Viru maleva meeskonda ainult ühe silmaga. Kolmandaks tuli Tallinna maleva võistkond.
Individuaalselt võitis tabelrelvadest laskmise Raul Erk ja teise koha Toomas Luman Tallinna maleva võistkondadest ning kolmas oli  Rain Sepping Viru malevast. SKY vintpüssist laskmises oli võitja Marek Multram Rapla malevast Viru maleva kaitseliitlaste Rain Seppingu ja Peeter Popsi ees.
 
Malevaid esindasid neljaliikmelised võistkonnad. Kolm liiget lasid lahtise sihikuga lahingrelvadest AK-4, AG-3 või M-14 ja üks liige vintpüssist SKY kolmkümmend lasku käelt lamades asendist 300 m distantsilt sportmärklehte.
 
12-kordse maailmameistrivõistluste kuldmedaliomaniku Gustav Lokotari  120. sünniaastapäeva tähistanud mälestusvõistlus toimus üheteistkümnendat korda traditsiooniliselt 300 m tiirus ja esimest korda Männiku lasketiirus. Tallinna maleva värskelt renoveeritud tiir kaasaegsete elektrooniliste märkidega andis osalejatele parimad tingimused oma oskuste näitamiseks. Võistlust tuli avama ka G.Lokotari vennapoeg Heinar Lokotar, kes avaldas siirast rõõmu kunagiste spordisaavutuste ja sportlaste mälestuse selliselt aktiivse tähistamise üle.
 
Rapla maleva laskurid on nüüd kolmandat korda rändauhinna omale hoiule viinud. Seni enam võitnud Viru maleva laskurid on kuuel korral hoiuõiguse kodus säilitanud ning Põlva ja Tallinna malevad ka korra seda õigust kasutanud. Esmakordselt andis võistlusele rahvusvahelise mõõte Soome Nurmijärvi reservilaiset liige Endel Maasik, kes tunnistas sealsete laskurite huvi Kaitseliidus toimuvate võistluste vastu ning osales mõlema relvaliigi harjutustes